Strona główna » FARBY / PĘDZLE » Farby / Barwniki » Farby do tkanin, MY STYLE, 29ml
Dla jednostek budżetowych oraz samorządowych oferujemy możliwość zakupu z odroczonym terminem płatności FV do 14. dni.
 

 

Farby do tkanin, MY STYLE, 29ml

Farby akrylowe do tkanin    

sprawdzą się również na wielu innych powierzchniach. Doskonale kryją zarówno jasne jak i ciemne materiały. Na tkaninach wymagają zaprasowania. Konsystencja idealnie dopasowana do pracy z szablonami do sitodruku MyStyle, ale można je również nanosić pędzelkiem lub gąbką. Dostępne w kolorach standardowych, neonowych oraz perlistych i metalicznych. Miękki plastikowy pojemnik z aplikatorem ułatwia dozowanie odpowiedniej ilości farby.
 

Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Producent
Tylko promocje

Jak utrwalić farbę akrylową na tkaninie

Po wyschnięciu pomalowanej tkaniny min. 24 godz. farbę utrwalamy poprzez zaprasowanie żelazkiem ustawionym na 2 kropki ok. 150°C. Motyw prasujemy przez ściereczkę lub papier do prasowania. Musimy pamiętać żeby materiał, na którym jest namalowany wzór też miał taką odporność temperaturową.
 

Farby do tkanin jak używać   

Ozdabianie odzieży wg własnego projektu dostarcza dużo satysfakcji i może być źródłem zazdrości koleżanek. Farby do malowania na materiale znajdują się w elastycznych pojemnikach wyposażonych w aplikator z cienką końcówką ułatwiający dozowanie na szablonie lub tworzenie konturów. Przed przystąpieniem do malowania należy zdekatyzować ozdabianą odzież, nie musimy tego robić jeśli jest to odzież używana. Najlepszy efekt malarski uzyskamy na lekko naprężonej tkaninie. Do tego celu służy podkładka do malowania – separator, dzięki której usztywnimy dekorowaną powierzchnię oraz rozdzielimy dwie warstwy tkaniny np. w T-shirt. Podkładka jest wykonana z materiału, który wchłania farbę zapobiegając zabrudzeniu spodniej warstwy materiału. Sam proces malowania na tkaninach pędzelkiem lub gąbką do malowania nie różni się od malowania na blejtramach, może jedynie brak tu sztalugi. Farby akrylowe do materiału z serii My Style doskonale sprawdzą się z szablonami do sitodruku o perfekcyjnym oddaniu najdrobniejszych detali. Po nałożeniu szablonu na dekorowaną powierzchnię wyciskamy niewielką ilość farby nad motywem i jednym ruchem rakli rozprowadzamy po szablonie. Teraz wystarczy wysuszyć i utrwalić namalowany wzór żelazkiem ustawionym na dwie kropki. Prasujemy przez ściereczkę lub lepiej używając papier do prasowania z naszego sklepu.
Projekt możemy wzbogacić posypując mokrą jeszcze farbę akrylową do tkanin brokatem sypkim odpornym na wysokie temperatury do 150°C. Dostępny w wielu kolorach. Po wyschnięciu zaprasujemy go, łącznie z farbą, zachowując efekt dekoracyjny na wiele prań.
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu