Strona główna » BLOG » Farba luminescencyjna

Farba luminescencyjna

Autor: Zespół
  alt
 

Glow in the dark

widoczna  w ciemności farba wykorzystuje efekt świecenia fosforu znajdującego się w jej składzie. Fos fero z grecka znaczy niosę światło. Przyjemny dla oka jasnozielony kolor tej farby można wykorzystać na wiele sposobów. Klasyczny przykład to widoczne bez światła cyfry i wskazówki na tarczy zegara ściennego. Pomalowane gwiazdki, księżyc lub inne kształty zainstalowane na suficie lub ścianach pokoiku dziecięcego rozproszą wieczorny mrok. Butelki dekoracyjne z namalowanymi wzorami farbą luminescencyjną długo będą świeciły w ciemności. Farba fosforyzująca wymaga naładowania światłem podczas dnia, im więcej go dostanie tym silniejszy będzie efekt świecenia wieczorem. Farba doskonale pokryje przedmioty ze szkła, plastiku, metalu, drewna, papier mache. Malować można odręcznie pędzelkiem lub przy szablonach malarskich używając gąbki malarskiej lub pędzla szablonowego. W naszej ofercie znajduje się wiele artykułów, które mogą być dekorowane farbą luminescencyjną np. drewniane gwiazdki, butelki szklane zamykane korkiem, puszki metalowe o różnych kształtach.
Efekt niesamowitości wniesie wymieszanie farby fosforyzującej  z farbą akrylową np. w kolorze jasnoniebieskim lub jasnoróżowym. Jest to możliwe z uwagi na to że farba produkcji amerykańskiej firmy DecoArt zachowuje się jak klasyczne medium do farb akrylowych.
Farbę luminescencyjną można także wymieszać z medium do tkanin i malować nią odzież oraz inne tekstylia. Niedługo Halloween, więc na pewno pojawią się pomysły na ozdabianie strojów i akcesoriów związanych z tym świętem.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii BLOG
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu