Strona główna » BLOG » Ozdoby komunijne na stół
Dla jednostek budżetowych oraz samorządowych oferujemy możliwość zakupu z odroczonym terminem płatności FV do 14. dni.
 

 

Ozdoby komunijne na stół

Autor: Zespół

Dekoracje na komunię dla chłopca

Zgodnie z tradycją wykonane w kolorze niebieskim, będą wymagały użycia barwnika w tej tonacji. Intensywność barwy ustalimy doświadczalnie, mając na uwadze, że łyżeczka od herbaty skutecznie koloruje 250 g gipsu. Formę odlewniczą ryby zawierającą cztery różnej wielkości motywy, wypełnimy masą gipsową do wysokości 3 cm, otrzymując grube stabilne odlewy, które będzie można postawić na boku. Wlewając masę gipsową do połowy grubości motywu, wykonamy efektowną zawieszkę.
Komunijnego charakteru nada jej stempel do mydła zawierający chrześcijański  motyw ryby z krzyżykiem lub samego krzyża. Otwór do zawieszania otrzymamy po umieszczeniu w mokrym jeszcze gipsie patyczka natłuszczonego olejem. Do tworzenia zawieszek wykorzystać możemy wiele form odlewniczych z naszej oferty, wystarczy tylko uwolnić fantazję.
 

Dodatki komunijne dla dziewczynki

Powstaną w ten sam sposób, jedyną różnicą będzie kolor użytego barwnika. Doskonały w tym przypadku będzie kolor fuksji w odcieniu ciemnego różu, odpowiedni na tę uroczystość. Wypukły motyw ryby  uzyskany ze stempla do mydła i gipsu pokryjemy folią metaliczną do złoceń o wysokim połysku. Złotą folię lustrzaną nalepimy, nanosząc klej do folii metalicznej na wybrane fragmenty lub całość  wzoru. Jest to bardzo prosta czynność podnosząca atrakcyjność wyglądu naszego projektu. Do powieszenia zawieszek wykorzystamy wstążki dekoracyjne w kolorach różowym lub niebieskim albo sznurki dekoracyjne dwukolorowe z dodatkowymi koralikami szklanymi o dużym otworze.  
 

Dodatki komunijne na stół  – jak zrobić

Wykonanie, bez schnięcia odlewu, zajmie około 30 minut. Zrobimy o w czterech prostych krokach:
1. Umieść w formie odlewniczej stempel do mydła motywem skierowanym do góry, zamocuj go taśmą dwustronnie klejącą
2. W plastikowym pojemniku dokładnie wymieszaj pigment do farb z gipsem. Dolej wody do tej mieszaniny i po rozprowadzeniu wlej do formy.
3. Po ok. 30 min możesz wyjąc gotowy odlew. Patyczkiem np. do szaszłyków delikatnie usuń stempel do mydła. Pozostaw do wyschnięcia w przewiewnym miejscu.
4. Po całkowitym wyschnięciu (nawet kilka dni) nałóż pędzelkiem klej do folii metalicznej na kontur motywu (ryba, krzyż) i po zmianie jego koloru z mlecznej
    na przezroczystą nałóż folię, dociskając delikatnie palcem. Po 15 – 20 sekundach oderwij folię z motywu, pozostawiając efektowne złocenie.

Własnoręcznie wykonane i ozdobione odlewy to również ciekawy pomysł na oryginalne podziękowania dla gości. Szczególnie jeśli zapakujemy je w miniaturowe pudełeczka lub folię celofanową zawiązaną wstążką  komunijną z motywami Hostii.


Materiały użyte do wykonania dekoracyjnych odlewów gipsowych:
 
forma-do-odlewów-ryby-4-wielkości-36083000
forma odlewnicza zawieszka do prezentu
Gips odlewniczy Raysin 100
pigment do farb pigment do gipsu fuksja fuchsia
pigment do farb pigment do gipsu niebieski laguna
Forma do odlewów Ryby Forma odlewnicza
zawieszka do prezentu
Gips odlewniczy
Raysin 100
Pigment do gipsu fuksja Pigment do gipsu
niebieski. laguna
 
stempel gumowy ryba znak chrzescijański
stempel do mydła krzyż chrześcijański
klej do złoceń klej do folii metalicznej
folia do złoceń kolor złoty 20x30cm
 
Stempel do mydła
Ryba chrześcijańska
Stempel do mydła
Krzyż chrześcijański
Klej do złoceń Folia metalizowana
do złoceń
Dekoracje na komunię
z gipsu odlewniczego
 
  Ozdoby komunijne na stół zrób to sam  Jak samemu zrobić dekoracje komunijne   Dekoracje na Komunię dla dziewczynki dodatki komunijne dla dziewczynki własnoręcznie
Ozdoby komunijne na stół
zrób to sam
Jak samemu zrobić dekoracje komunijne Dekoracje na Komunię dla dziewczynki Dodatki komunijne wykonane z gipsu odlewniczego


 
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii BLOG
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu