Strona główna » EMBOSSING - WYTŁACZANIE
Dla jednostek budżetowych oraz samorządowych oferujemy możliwość zakupu z odroczonym terminem płatności FV do 14. dni.
 

 

EMBOSSING - WYTŁACZANIE

EMBOSSING - WYTŁACZANIE

Embossing co to


Wytłaczanie to niezwykle efektowna technika plastyczna pozwalająca na tworzenie pięknych, trójwymiarowych wzorów na papierze, folii aluminiowej, kalce technicznej.
W zależności od metody uzyskania wypukłości możemy go podzielić na:
  • embossing na zimno,  wykonywany dłutkiem kulkowym wykorzystując szablony do embossingu
  • embossing na gorąco, gdzie efekt 3D tworzy puder do embossingu, który rozpuszcza nagrzewnica do embossingu
  • embossing and debossing, jaki kreują foldery do embossingu przepuszczane przez maszynkę do wytłaczania typu Sizzix

Dodatkowe opcje przeglądania

Hot embossing


Technika ta pozwala na wykonanie wypukłego wzoru przy użyciu pudru do embossingu roztopionego nagrzewnicą do embossingu. W hot embossingu stworzymy wyjątkowe ozdoby na wielu powierzchniach jak papier, papier mâché, drewno, metal, szkło i in. Łącznikiem pudru z dekorowaną powierzchnią jest tusz do embossingu, w którym odciśniemy pieczątkę. Przy odrobinie zdolności plastycznych wykonamy odręcznie motyw specjalnym pisakiem do embossingu. Hot embossing to niezwykłe efekty w prosty sposób, a więc do dzieła.  

 

Wytłaczanie w papierze


Nie wymaga wyjątkowych zdolności artystycznych, a pozwala stworzyć zadziwiająco dekoracyjne kartki okolicznościowe, nietypowe zaproszenia oraz wiele innych. Wystarczy, że za pomocą dłutka do embossingu wyciśniemy wzór z szablonu do embossingu na papierze. Możemy pracować bezpośrednio na gotowej bazie kartki lub tworząc ornament 3D, lub na arkuszu papieru, który następnie nakleimy na naszym projekcie. Wygodę pracy zapewni podświetlany podświetlany pulpit do embossingu.
 


Wzory do wytłaczania


Motywy do wytłaczania znajdują się również w walizeczce Ultimate Pro oraz na wielu dodatkowych płytkach – szablonach. Wypukłość uzyskujemy za pomocą specjalnego dłutka rysika znajdującego się w zestawie. Embossing zastosujemy podczas tworzenia kartek okolicznościowych, tagów, zaproszeń i wielu innych kreatywnych projektów. Wytłoczone motywy są urokliwe same w sobie, ale efekt możemy uwypuklić lub skontrastować z tłem farbami akrylowymi albo poduszeczką z tuszem np. Versacolor.
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu