Strona główna » BLOG » Jak zrobić zegar
Dla jednostek budżetowych oraz samorządowych oferujemy możliwość zakupu z odroczonym terminem płatności FV do 14. dni.
 

 

Jak zrobić zegar

Autor: Zespół
     Zegar na biurko z cyframi samoprzylepnymi    Zegar cyfrowy na ścianę motyw wielkanocny Zegar stojący zegar na komodę malowany farbami Zegar do pokoju dziecka, zegar DIY z szablonem do sitodruku
 Zegar diy

W naszym sklepie znajdują się bazy, z których powstanie zarówno zegar wiszący, jak i zegar na biurko. Tarcza zegara może być ozdabiana najróżniejszymi metodami. Na dużej doskonale będzie wyglądał decoupage lub shabby chick oraz wszelkiego rodzaju cieniowania. Możemy również wykorzystać szablon do malowania, na którym znajdują się cyfry rzymskie oraz cyfry arabskie w układzie dopasowanym do bazy o średnicy 30 cm.
Oprócz cyfr znajdziemy również szablony malarskie z różnym wzorami, którymi upiększymy nasz cyferblat. Do dekoracji przy szablonach oraz gruntowania tła w technice decoupage wykorzystamy farby akrylowe. Możliwości twórcze ogranicza jedynie nasza wyobraźnia, bo w sklepie jest mnóstwo artykułów, którymi można ozdobić tarczę zegara. Zarówno może to być mozaika samoprzylepna, mozaika lustrzana, folie metaliczne, dżety termoprzylepne, jak i płaskie elementy dekoracyjne z drewna.
Po ozdobieniu cyferblatu przyjdzie czas na złożenie zegara.
Na tarczy zamontujemy mechanizm zegara zasilany baterią AA. Do wyboru jest kilka z osiami o różnej długości, zależnie od jej grubości. Na końcu zakładamy wskazówki do zegara. W zależności od stylu zegara mogą być retro lub nowoczesne, pokazywać sekundy lub tylko godziny i minuty.
Dokładnie w ten sam sposób stworzymy zegar na biurko lub komodę. Jako indeksy możemy wykorzystać cyfry samoprzylepne zarówno arabskie, jak rzymskie. Własnoręcznie wykonany zegar to doskonały pomysł na prezent ślubny lub prezent na urodziny.  Ma on jeszcze jedną zaletę – jeśli nam się opatrzy, znudzi lub zmienimy wystrój, wówczas możemy bez problemu zmienić również wygląd zegara. Oryginalny niemiecki mechanizm kwarcowy do zegara będzie działał przez lata.
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii BLOG
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu