Strona główna » BETON KREATYWNY / GIPS
Dla jednostek budżetowych oraz samorządowych oferujemy możliwość zakupu z odroczonym terminem płatności FV do 14. dni.
 

 

BETON KREATYWNY / GIPS

BETON KREATYWNY / GIPS

Beton dekoracyjny


Beton dekoracyjny o wyjątkowych właściwościach stanowi niezwykły materiał twórczy. Doskonały do sporządzania odlewów jednostronnie płaskich, jak i przestrzennych figurek. Szary, ponury beton odlewniczy był kiedyś wykorzystywany jedynie w budownictwie i tak został przez pokolenia zapamiętany. W ciągu ostatnich kilku lat beton kreatywny stał się trendy, a wykonywane z niego dekoracje wprowadzają nieco industrialnego, nowoczesnego klimatu do naszych wnętrz. Cement artystyczny zdecydowanie się różni od zwykłego cementu budowlanego, jest wolny od zanieczyszczeń, niemal bezpyłowy, gotowy do użycia. Wiąże już po 2 godzinach, a wykonać z niego można nietuzinkowe ozdoby mieszkania i ogrodu. Po wyschnięciu będą odporne na czynniki pogodowe oraz staną się wodoodporne. Do tworzenia odlewów można wykorzystać różnego rodzaju pojemniki z plastiku, metalu lub gumy. Proponujemy jednak użyć formy do odlewów 3d, które w naszym sklepie są dostępne w wielu interesujących kształtach.  

Podkategorie
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Producent
Tylko promocje

Efekt betonu


Uzyskamy, nakładając pastę betonową  na szkło, metal drewno, styropian i wiele innych. Łatwa w aplikacji, do złudzenia przypomina oryginalny ciężki i twardy beton. Dodatkowy efekt charakterystycznych zacieków dla starego betonu lub odpowiedni odcień szarości wykreuje farba laserunkowa znajdująca się w zestawie, do nanoszenia gąbką malarską lub pędzlem płaskim. Zaletą pasty z efektem betonu jest krótki czas schnięcia, umożliwiający błyskawiczne uzyskanie fascynującego rezultatu. Masa o efekcie betonu nałożona na arkusze sklejki lub panele z tworzywa sztucznego stworzy, tak obecnie trendy w wystroju wnętrz, płyty betonowe dekoracyjne. Może nie całkiem, bo będzie to tylko namiastka betonu. Powstaną za to w niezwykle szybkim tempie, będą dokładnie takie, jakie chcemy i nie obciążą domowego budżetu, jak w przypadku oryginalnych.

 

 

Cement plastyczny, beton do modelowania, knetbeton


Innym rodzajem betonu kreatywnego jest beton do modelowania lub inaczej określany z niemiecka knetbeton. Dokładnie to znaczy beton do formowania. Rzeczywiście formować go można na wiele sposobów, bo zachowuje się jak glina, ale jest od niej nieco twardszy. Nie wymaga jednak wypalania w piecu, schnie na powietrzu. Jeśli lubisz surowy, szary styl industrialny lub ozdoby w stylu skandynawskim to cement plastyczny spełni Twoje oczekiwania. Modelować go można ręcznie w ciągu ok. godziny od zmieszania z wodą, ozdabiać wykorzystując proste narzędzia jak rysik albo patyczek do szaszłyków lub wypełnić nim foremki silikonowe.
 

 

Beton biżuteryjny - kolczyki z betonu


Beton biżuteryjny a czemu by nie ? I to nie tylko kolczyki, ale również wiele innych elementów biżuteryjnych może powstać ze specjalnego, super drobnoziarnistego cementu. Beton biżuteryjny jest najdelikatniejszy z tej grupy produktów. Bardzo miałki, doskonale oddaje najdrobniejsze detale form. Szybko wiąże, a odlewy z niego zrobione są lekkie, a jednocześnie trwałe. Do ich wykonania służą gumowe formy odlewnicze dostępne w wielu kreatywnych kształtach.

 

Jak zrobić ozdoby z betonu


Jeśli nie masz zdolności plastycznych i zastanawiasz się, czy z sobie z takim wyzwaniem poradzisz, to nie ma powodu do zmartwień. Z wykonaniem ozdób z betonu poradzi sobie nawet dziecko. Nie wymagają specjalistycznego wyposażenia ani drogich narzędzi. Wystarczy beton kreatywny i formy do odlewów dostępne w naszym sklepie. Potrzebna jest jeszcze odrobina cierpliwości, bo mimo iż beton wiąże szybko, to w zależności od wielkości motywu proces schnięcia może potrwać nawet kilka dni. Sposób postępowania jest bardzo prosty. W zależności od rodzaju powierzchni, jaką ma mieć odlew z betonu, gładką czy chropowatą, zawartość opakowania przesiewamy lub nie. Do tego wystarczy zwykłe sitko, jakie znajdziemy w każdym domu. Następnie przygotowujemy masę odlewniczą, mieszając cement dekoracyjny z wodą w odpowiednich proporcjach. Jeśli nie odpowiada nam szarość betonu, wówczas dodajemy pigment do farb w wybranym kolorze. Po dokładnym wymieszaniu wlewamy do formy silikonowej lub formy z plastiku, którą pokrywamy wewnątrz cienką warstwą oleju spożywczego. Ciekawe efekty reliefów wklęsłych uzyskamy, stosując wkładki gumowe do form z różnymi napisami lub motywami.
Surowość betonu przełamiemy umieszczając na jego powierzchni motywy wykonane z płatków szlagmetalu lub używając farb kredowych Chalky Finish. Lekko chropowata powierzchnia odlewów z betonu doskonale współgra z matowością farby.
Ozdoby z betonu pasują do nowoczesnych salonów urządzonych w minimalistycznym stylu industrialnym. Dobrze rozmieszczone ozdoby betonowe nadają im unikalny i wyrazisty styl.
 


Figurki ogrodowe betonowe


Surowość szarego betonu doskonale komponuje się z zielenią i dlatego jest jednym z najchętniej stosowanych materiałów do tworzenia ozdób ogrodowych. Proces twórczy nie jest skomplikowany i daje dużo satysfakcji. W naszym sklepie znajdują się formy 3d z motywami krasnala ogrodowego, ptaszka lub szyszek. Wykorzystamy je do zrobienia figurek ogrodowych betonowych, które będą trwałe i odporne na warunki atmosferyczne. Najpierw przygotujemy betonową masę odlewniczą, mieszając beton kreatywny z wodą. Następnie wlewamy gotową masę do formy. Potrząsamy nią w celu usunięcia powietrza, które dostało się podczas napełniania i pozostawiamy do wyschnięcia. Wygodniej będzie się wlewało masę, jeśli forma do odlewu zostanie zamocowana na specjalnym wieszaku do form. Figurki ogrodowe betonowe prezentują się znakomicie bez jakiegokolwiek ozdabiania, jeśli jednak chcemy przełamać surowość, jaką ma cement odlewniczy, wówczas pomocne będą farby akrylowe Patio Paint. Dzięki specjalnej formule są odporne na warunki atmosferyczne, nie wymagają zabezpieczenia lakierem.
 


Gips zastosowanie


Gips znalazł znalazł w przemyśle, medycynie, jubilerstwie i w branży dekoratorskiej. W budownictwie służy do wygładzania ścian, wypełniania dziur, w medycynie usztywnia złamane kończyny,  w jubilerstwie do tworzenia form. Nas najbardziej będzie interesowało zastosowanie gipsu do działań twórczych i dekoracyjnych.  Gips z uwagi na łatwość łączenia z wodą to znakomity materiał, z którego wykonamy odlewy 3D, płaskorzeźby, panele dekoracyjne i sztukaterię. Doskonale wypełnia formy odlewnicze, szybko wiąże i wysycha, można go barwić w masie i ozdabiać na wiele sposobów.
 


Odlewy z gipsu budowlanego


Odlewy z gipsu budowlanego będą sino szare i mało odporne na udary. Może zdarzyć się, szczególnie przy filigranowych odlewach, że pokruszą się przy wyjmowaniu z formy. Duża chłonność po wyschnięciu powoduje większe zużycie farb, którymi będziemy dekorowali nasze odlewy z gipsu budowlanego. W skrajnych przypadkach, przy wyjątkowo kiepskiej jakości gipsu budowlanego, uzyskanie odpowiedniego nasycenia koloru jest wręcz niemożliwe. Zaletą gipsu budowlanego jest jego niska cena. Wykorzystać go można do pierwszych odlewów i robić to wiele razy, aż do nabrania wprawy. Odlewy z gipsu budowlanego  posłużą do sprawdzenia nowej formy, którą po teście napełnimy gipsem lepszej jakości.

 
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu