Strona główna » BLOG » Ozdoby wielkanocne

Ozdoby wielkanocne

Autor: Zespół
   jak-zrobić-ozdoby-wielkanocne         dekoracje-wielkanocne-na-stół

 

Jak zrobić ozdoby wielkanocne ?


Proponujemy prostą do zrobienia, ale efektowną dekorację składającą się z trzech różnej wielkości jajek styropianowych 10, 12 i 15 cm. Wykonać ją możemy w dwóch wariantach jako jajka kolorowe i białe.

Wariant 1
Jajka styropianowe mocujemy na patyku do szaszłyków i pokrywamy powierzchnię pastą strukturalną. Do tego celu najlepsza będzie szpachelka malarska z elastycznym ostrzem. Dzięki niej uzyskamy oryginalną fakturę z widocznymi pociągnięciami szpachelką. Po wyschnięciu malujemy farbami kredowymi Chalky Finish. Następnie dekorujemy każde z jajek sznurkiem dekoracyjnym, rafią dekoracyjną, piórkami ozdobnymi, kwiatkami drewnianymi lub w dowolny sposób.

Wariant 2
Postępujemy tak samo jak wariancie 1 tylko pomijamy malowanie lub barwienie pigmentami do farb, pozostawiając naturalną barwę pasty strukturalnej. Do ozdabiania wykorzystamy sznurek dekoracyjny, rafię naturalną, piórka ozdobne i in.
 

Porada - tipp

Do podłoża, w tym przypadku okrągłej podkładki korkowej, jajka wielkanocne mocujemy używając kropki klejowe. Po pewnym czasie, jak już dekoracja straci na aktualności, bez problemu je odczepimy wykorzystując dysk korkowy do innych projektów.

Do wykonania dekoracji wielkanocnej potrzebne będą:
1. jajko styropianowe 10 cm
2. jajko styropianowe 12 cm
3. jajko styropianowe 15 cm
4. pasta strukturalna
5. piórka dekoracyjne
6. farba kredowa, kolor różowy
7. farba kredowa, wanilia
8. farba kredowa, niebiesko-szara
9. szpachelka malarska


 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii BLOG
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu