Strona główna » ZŁOCENIA / POZŁOTNICTWO
Dla jednostek budżetowych oraz samorządowych oferujemy możliwość zakupu z odroczonym terminem płatności FV do 14. dni.
 

 

ZŁOCENIA / POZŁOTNICTWO

ZŁOCENIA / POZŁOTNICTWO

Pozłotnictwo

daje niesamowicie efekty dekoracyjne nie osiągalne złotą farbą, a ozdabiany przedmiot nabiera szlachetnego wyglądu. Jest wykorzystywane do szczególnych zdobień w technice decoupage, przy pisaniu ikon oraz dekoracji ram obrazów.  Płatkami szlagmetalu może ozdobić również ściany lub meble. Do pracy w tej prostej, ale niezwykle dekoracyjnej technice potrzebny jest klej do złoceń, płatki szlagmetalu oraz na koniec lakier do złoceń, którym zabezpieczymy dekorowaną powierzchnię.
Inną metodą jest złocenie 3D. Do uzyskania efektu wypukłości, reliefu potrzebny będzie specjalny klej do folii metalizowanej. Wykonamy nim, na praktycznie każdej powierzchni, odręczny napis lub rysunek i następnie pokryjemy go folia metalizowana do złoceń. Efekt przejdzie nasze najśmielsze oczekiwania.

 

Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Producent
Tylko promocje

Szlagmetal jak nakładać   

Szlagmetalem możemy ozdobić wiele powierzchni jak drewno, papier, papmache, metal. Mogą to być zarówno niewielkie pudełka jak i jak i duże powierzchnie np. rzeźby lub sztukaterie. Powierzchnię przeznaczoną do dekorowania należy oczyścić i wypolerować. Podczas nakładania szlagmetalu mogą pojawić się drobne pęknięcia i dlatego warto zrobić podkład np. ze złotej farby akrylowej. Na powierzchniach dużych pracujemy etapami układając arkusze, tak żeby pokrywały się na styku na tzw. zakładkę. Do naklejania służy klej do złoceń określany jako mleczko do szlagmetalu. Jest bezwonny, na bazie wody nie wchodzi w reakcję z klejonym powierzchniami. Wypełniając szablony do malowania klejem do złoceń zwiększymy możliwości dekoracyjne. Wykonanie prostych pasków ze szlagmetalu ułatwi taśma dwustronna, którą nakleimy na dekorowany przedmiot. Mogą to być eleganckie zaproszenia na ślub lub opakowanie na prezent. Nadmiar pozłoty usuniemy pędzelkiem wachlarzowym lub pędzlem płaskim o miękkim włosiu.
 

Czym zabezpieczyć szlagmetal  

Po pewnym czasie od nałożenia szlagmetal zaczyna wchodzić w reakcję z powietrzem utleniając się. Może zmatowieć lub pokryć się niechcianą patyną. Do zabezpieczenia służy lakier do szlagmetalu. Wysycha przezroczyście, nie zmienia koloru zabezpieczanej powierzchni, zapewnia długą i optymalną ochronę.
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu