Strona główna » BLOG » Jak zrobić nadruk na koszulce
Dla jednostek budżetowych oraz samorządowych oferujemy możliwość zakupu z odroczonym terminem płatności FV do 14. dni.
 

 

Jak zrobić nadruk na koszulce

Autor: Zespół

Sitodruk na koszulkach   

Sitodruk  lub inaczej druk sitowy jest jedną z najstarszych metod poligraficznych polegającą na wykorzystaniu szablonu nakładanego na drobną siateczkę i przeciśnięciu przez nią farby. Chcąc wykonać profesjonalny sitodruk na koszulkach, musimy przygotować ramę, siatkę do sitodruku, formę drukową oraz zaopatrzyć się w specjalistyczne farby do sitodruku. Oferowana przez nas metoda jest o wiele prostsza, czystsza, nie wymaga znajomości zasad druku sitowego. Sitodruk na koszulkach wykonamy w trzech podstawowych krokach – nałóż szablon, nałóż farbę lub farby, utrwal i wysusz lub tylko wysusz projekt.


Szablony do malowania tkanin

Jakimi są niewątpliwie szablony do sitodruku, wykorzystać można na wielu powierzchniach, które muszą być jedynie czyste i niezatłuszczone. Różnorodność motywów sprawia, że wykorzystamy je, tworząc oryginalne dekoracje na koszulkach dla dorosłych oraz dzieci. Cechą charakterystyczną naszych szablonów do malowania tkanin jest idealne odwzorowanie nawet najmniejszych detali. Siateczka znajdująca się motywie przepuści tylko niezbędną ilość farby do odbicia wzoru na ozdabianej powierzchni. Klej znajdujący się pod spodem szablonu nie pozwoli, aby farba mogła się przedostać pod wzornik. Elastyczna rakla ułatwia dozowanie odpowiedniej ilości farby na całej powierzchni szablonów do malowania tkanin. Dodatkowe akcenty kolorystyczne wprowadzimy, używając pędzla.
 

Koszulki z nadrukiem dla dzieci

Stworzymy, wykorzystując szablony do sitodruku zawierające motywy dziecięce jak kotek, piesek, żabka lub inne. Proces twórczy nie jest skomplikowany, a dla dzieci będzie źródłem niesamowitej satysfakcji z własnoręcznie ozdobionej koszulki, bluzy lub czapeczki. Wspólna, międzypokoleniowa twórczość pozwala zacieśniać więzy rodzinne. Dodatkowo nasze projekty możemy wzbogacić o efekty specjalne uzyskane przy pomocy brokatu do ubrań odpornego na działanie temperatury do 150° C. Wystarczy posypać mokry jeszcze wzór i zaprasować żelazkiem. Brokat jest dostępny w wielu kolorach, tonacjami uzupełniających farby. Połyskująca brokatową zielenią żabka na pewno będzie bardzo efektownie wyglądała i przyciągnie wzrok.


Sitodruk na koszulkach jak zrobić

  • przygotuj powierzchnię do malowania — oczyść z kurzu, nową koszulkę wstępnie przepierz
  • oddziel dwie warstwy tkaniny w koszulce T-shirt podkładką separatorem,
  • umieść szablon na dekorowanej powierzchni i dociśnij,
  • nałóż farbę nad motywem, przytrzymując szablon u góry, ściągnij za pomocą rakli, farbę w dół rozprowadzając ją na całym motywie,
  • energicznym ruchem zdejmij szablon i umieść go w kuwecie z wodą,
  • pozostaw do wyschnięcia,
  • w zależności od rodzaju użytej farby na 24 lub 72 godziny.


Porady

Odpowiedniej wielkości separator umieszczony między dwoma warstwami koszulki napręży powierzchnię górnej oraz ochroni spodnią przed możliwością zabrudzenia farbą.
Rakiel powinna być trzymana pod kątem 45°.
W celu zapobiegania wyschnięciu farby w szablonie należy umyć go niezwłocznie po użyciu. Najlepiej zrobić to w pojemniku / kuwecie z wodą zawierającą kilka kropli detergentu do szablonów. Zapewni to możliwość wielokrotnego użycia.
W przypadku użycia farb do tkanin wymagających zaprasowania zrób to po 24 godzinach, żelazkiem ustawionym na dwie kropki.
Farby do tkanin typu Maluj Susz Noś, wymagają 72 godziny schnięcia.
Do nakładania farby lub tworzenia akcentów kolorystycznych można użyć również pędzla.

 

 
jak-zrobic-nadruk-na-koszulce koszulki-z-nadrukiem-dla-dzieci-diy sitodruk-na-koszulkach-jak-zrobic-kreatywny-swiat jak-zrobic-koszulki-z-nadrukiem-inspiracje
       
szablon-do-malowanie-sitodruk-glowa szablon-do-malowania-sitodruk-kon szablon-do-sitodruku-serca szablon-do-malowania-sitodruk-A5-owieczka
       
czarna-farba-do-tkanin-decoart-59ml farba-do-tkanin-biała-29ml-decoart dzety-termoprzylepne-3mm ​brokat-do-ubran-srebrny-zloty-czerwony
czarna farba do tkanin farba do tkanin biała dżety termoprzylepne brokat do ubrań


 
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii BLOG
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu