Strona główna » BLOG » Ozdoby wielkanocne DIY

Ozdoby wielkanocne DIY

Autor: Zespół

Jajka wielkanocne

Tradycyjnie to pomalowane wydmuszki lub jajka plastikowe albo styropianowe. Proponujemy wykorzystanie materiału absolutnie niekojarzącego się z takimi dekoracjami, a mianowicie betonu kreatywnego. Do stworzenia odlewu o idealnym kształcie jajka wykorzystamy formę do świec o tym wyglądzie. Z uwagi na czas schnięcia odlewów od 2 do 4 dni musimy wcześniej przystąpić do ich wykonania, żeby przed samymi świętami jedynie je ozdobić. Do pracy twórczej możemy zaangażować również dzieci, które będą miały niewątpliwą satysfakcję, że ich wytwory ozdobią świąteczne okno lub stół. Tak przygotowane jajka z betonu mogą być eksponowane pojedynczo jako oryginalne ozdoby wielkanocne lub do tworzenia stroików wielkanocnych. Jajka wielkanocne wykonane z betonu kreatywnego w stanie surowym, czyli bez szlagmetalu, sprawdzą się jako ozdoby wielkanocne do ogrodu.
 

Dekoracje wielkanocne zrób to sam

Wyczaruj wyjątkowe dekoracje wielkanocne w pięciu prostych krokach.
Będą wielkości standardowych jajek, a nobliwego wyglądu dodadzą płatki szlagmetalu w kilku kolorach.
  1. W formie do odlewów zaklej taśmą klejącą otwór na knot. Pokryj wewnętrzną część formy do świec olejem spożywczym i połącz ze sobą dwie połówki formy odlewniczej.
  2. Do plastikowego wiaderka wlej ok. 20 ml wody, a następnie powoli wsyp ok. 200 g betonu kreatywnego. Wymieszaj patyczkiem do uzyskania równomiernie płynnej masy.
  3. Wlej przygotowaną masę betonową do formy na żądaną wysokość. Pozostaw na około 1 – 2 minuty. Delikatnie popukaj w formę, aby wszystkie pęcherzyki powietrza uciekły z masy betonowej.
  4. Pozostaw do stwardnienia. Czas utwardzania będzie zależał od temperatury otoczenia, ale przyjmujemy, że po 12 godzinach odlew można już wyjąć z formy. Nie należy dopuścić do całkowitego wyschnięcia odlewu w formie. Jajko betonowe zostawiamy na powietrzu do zupełnego wyschnięcia na minimum 2 dni.
  5. Przeszlifuj jajka papierem ściernym i oklej dolną część płatkami szlagmetalu w trzech kolorach, złotym, srebrny i miedzianym. Do mocowania użyj specjalnego kleju do szlagmetalu, który zapewni szybkie i trwałe połączenie. Zabezpieczenie lakierem do szlagmetalu nie jest konieczne.

Materiały potrzebne do wykonania jajek wielkanocnych:
34-152-000  Beton kreatywny, beton do odlewu, op. 1 kg 
31-177-00  Forma do świec, jajko - wielkanoc 
21-730-00  Klej do złoceń, Deco-metal 
22-655-000  Płatki szlagmetalu, 3 kolory

Dodatkowo będą potrzebne
papier  ścierny gradacja 40-60
patyczek do lodów
 
świąteczne ozdoby diy beton kreatywny forma do świec   ręcznie robione ozdoby wielkanocne zrób to sam z betonu dekorayjnego   ozdoby wielkanocne zrób to sam odlewy betonowe
         

 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii BLOG
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu