Strona główna » BLOG » Rodzaje betonu
Dla jednostek budżetowych oraz samorządowych oferujemy możliwość zakupu z odroczonym terminem płatności FV do 14. dni.
 

 

Rodzaje betonu

Autor: Zespół

Co można zrobić z betonu kreatywnego


Beton kreatywny jest niezwykłym tworzywem, o praktycznie nieograniczonych możliwościach twórczych. W zależności od rodzaju betonu, który wykorzystamy, powstaną odlewy np. figurek ogrodowych,  świeczników w surowym stylu skandynawskim, niezwykła biżuteria lub ręcznie formowane donice do kwiatów oraz misy dekoracyjne i wiele innych.
Beton kreatywny jest urokliwy w swojej industrialnej postaci i stworzone z niego dzieła na pewno uatrakcyjnią wnętrza w stylu surowej nowoczesności lub loftowym. Szarość betonu przełamiemy, dodając błyszczące akcenty np. kolorowe kamyki mozaiki szklanej, małe lustereczka, szlagmetal, a także farby metaliczne. Surowość betonu kreatywnego podkreślą matowe farby kredowe nanoszone odręcznie pędzelkiem lub przy użyciu szablonów.

 


Beton proporcje


Beton kreatywny w sklepie Kreatywny Świat jest dostępny w kilku odmianach

 
Beton kreatywny, beton do odlewów, op. 2,5 kg
  Beton kreatywny, beton do odlewów,
proporcje mieszania z wodą 1:10  (woda:beton)
czas schnięcia ok. 3 godz. (całkowity zależny od wielkości projektu)
kolor szary jasny
opakowania: 1, 2.5 i 9 kg 
     
Beton do biżuterii drobnoziarnisty blog kreatywny świat
  Beton do biżuterii drobnoziarnisty
proporcje mieszania z wodą 1:5  (woda:beton)
czas schnięcia ok.12 godzin
kolor szary jasny
opakowanie: 300 g
     
Beton plastyczny do modelowania, cement plastyczny
  Beton plastyczny do modelowania
proporcje mieszania z wodą 1:9  (woda:beton)
czas schnięcia ok. 1 godz. (całkowity zależny od wielkości projektu)
kolor szary jasny
opakowania: 1 kg i 3 kg
     
Beton kreatywny uniwersalny 5in1
  Beton kreatywny uniwersalny 5in1
łączący cechy i zalety wyżej wymienionych uzyskujemy
mieszając w odpowiednich proporcjach z wodą  
  • 18 ml wody / 100 g betonu - odlewy  
  • 12 ml wody / 100 g betonu -  modelowanie
czas schnięcia
kolor  szary średni kamień
opakowania: 1 kg i 3 kg
     
 

Jak zrobić ozdoby z betonu


Podstawową techniką będzie wykonanie wzorów z betonu kreatywnego do odlewów. Sposób postępowania jest bardzo prosty -  wystarczy dokładnie wymieszać z wodą i mamy gotowy materiał twórczy, którym wypełniamy formę do odlewów.  
Beton kreatywny z naszej oferty umożliwia tworzenie odlewów o różnej fakturze powierzchni.
Innowacyjny pomysł polegający na dodaniu nierównej gradacji żwirku do jego składu powoduje, że otrzymujemy starą zmurszałą powierzchnię. Po jego usunięciu za pomocą sita uzyskamy idealnie gładki odlew. Ozdoby z surowego betonu ozdobnego same w sobie są urokliwe, ale możemy je dodatkowo ozdobić farbami zewnętrznymi lub w inny sposób.
Wykonane własnoręcznie ozdoby z betonu kreatywnego bez obaw postawimy na tarasie lub w ogrodzie. Po dokładnymi wyschnięciu będą odporne mróz opady oraz inne na czynniki pogodowe.
Beton kreatywny do odlewów jest dostępnego w opakowaniach 1, 2.5 i 9 kg.
 


Odlewy z betonu do ogrodu


Własnoręczne wykonanie odlewów z betonu do ogrodu będzie niewątpliwą przyjemnością. Oprócz betonu kreatywnego do odlewów będziemy potrzebowali stosownej formy. W ofercie sklepu Kreatywny Świat znajdziecie bogaty wybór równie kształtów oraz materiałów, z których zostały wykonane.
Najpopularniejsze są figurki ogrodowe jak krasnal czy ptak zrobione z trwałego lateksu.
Płaskie odlewy z betonu do ogrodu stworzymy, wykorzystując formy plastikowe do betonu w wielu kreatywnych kształtach jak ślimak, muchomor, kwiat i in. Wykonanie odlewów jest bardzo proste i nie zajmuje wiele czasu.
 


Kula jak zrobić ozdoby z betonu


Do wykonania kuli ogrodowej lub umieszczonej na zwieńczeniu bramy najlepszy będzie beton do formowania. Okleimy nim powierzchnię kuli styropianowej lub plastikowej.  Sposób postępowania jest niezwykle prosty. Po zmieszaniu proszku betonowego z wodą w proporcji 1:9 otrzymujemy masę, którą możemy formować w dowolne kształty. W naszym przypadku musimy ja rozwałkować jak zwykłe ciasto na grubość 0,5 – 1 cm i stopniowo nakładać na kulę. Grubość warstwy będzie zależna od wielkości kuli, im większa średnica tym grusza warstwa betonu do formowania. Beton plastyczny idealnie przylega do wielu powierzchni, dlatego praca będzie przyjemnością. Naszą twórczość ogranicza jedynie czas schnięcia betonu do modelowania wynoszący ok.1 godziny od chwili zmieszania z wodą. Niezaprzeczalną zaletą jest możliwość wykonania rysikiem lub nawet zwykłym patykiem wzorów na powierzchni projektu albo wciśniecie dekoracyjnych kostek mozaiki szklanej odpornej na czynniki pogodowe.  

 

Beton ozdobny 


Beton ozdobny to uszlachetniona odmiana dobrze znanego betonu budowlanego wymagająca mniejszej ilości wody, a przez to szybciej schnąca lub posiadająca dodatek plastyfikatorów umożliwiających nadanie masie betonowej dowolnego kształtu. Beton ozdobny z naszej oferty jest wolny od zanieczyszczeń, niemal bezpyłowy, nadaje się wykonywania odlewów w formach z wielu materiałów jak guma, tworzywa sztuczne, a nawet kształtki z papier – mâché.
Aranżowanie ozdób nie wymaga specjalnych umiejętności plastycznych, a beton ozdobny jest tworzywem prostym w użyciu. Wystarczą dostępne w naszym sklepie formy lub sprawne palce do kształtowania masy betonowej według wzorów znajdujących się na ulotkach dostarczanych razem z produktami. To oczywiście na początek naszej twórczości z betonem ozdobnym, następnym krokiem będzie samodzielne wymyślanie kształtów oraz ich formowanie. To niezwykle twórcze zajecie, które pozwala się również odstresować się po trudach dnia pracy.
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii BLOG
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu