Strona główna » FARBY / PĘDZLE » Farby / Barwniki » Farby do tkanin, 34ml
Dla jednostek budżetowych oraz samorządowych oferujemy możliwość zakupu z odroczonym terminem płatności FV do 14. dni.
 

 

Farby do tkanin, 34ml

Farby do ubran


Farby do ubrań o wyjątkowej formule umożliwiającej na wnikanie w strukturę włókien. Po wyschnięciu zachowują miękkość i elastyczność. Nie twardnieją, nie pękają i nie łuszczą się, nawet po wielokrotnym praniu. Dobrze kryją zarówno na jasnych jak i ciemnym tkaninach.  Zapewniają długotrwały efekt. Doskonale przylegają do wszystkich tekstyliów. Malować można odzież, pościel, obrusy bieżniki, abażury i in. W prosty sposób, używając butelki z atomizerem wypełnionej wodą  uzyskamy zjawiskową akwarelę lub cieniowanie. Standardowa pojemność farb do tkanin DecoArt-a wynosi 29 ml. W naszym sklepie  farby te są dostępne w buteleczkach o zwiększonej pojemności do 34 ml. w kolorach standardowych, fluorescencyjnych oraz perlistych i metalicznych. Nie wymagają zaprasowania w myśl hasła MALUJ - SUSZ - NOŚ.
 

Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Producent
Tylko promocje

Akrylowe farby do tkanin


Akrylowe farby do tkanin produkcji amerykańskiej firmy Decoart są doskonalej jakości. Wnikają w strukturę włókien zapewniając trwały efekt dekoracyjny na długi czas. Nie tworzą twardej powłoki na powierzchni, nie łuszczą się w praniu. Sprawdzą się na jasnych jak i ciemnych tkaninach. Ozdabiać nimi można tkaniny naturalne jak i tkaniny syntetyczne. Szybko wysychają nie wymagają specjalnych zabiegów utrwalających. Odpowiednia konsystencja ułatwia ich nanoszenie pędzelkiem lub przy szablonie. Po delikatnym rozcieńczeniu wodą i nanoszeniu ich za pomocą buteleczki z atomizerem otrzymamy efekt zbliżony do akwareli. Należy jednak pamiętać, że zbyt duże rozcieńczenie farby osłabi jej właściwości kryjące. Rozmycie koloru lub stopniowanie jego natężenia uzyskamy spryskują wodą pomalowana powierzchnię. Farby po wyschnięciu mają delikatnie jedwabisty połysk, jeśli chcemy żeby był intensywniejszy wówczas należy nałożyć dwie warstwy farby.
 


Malowanie na ubraniach


Malowanie na ubraniach staje coraz popularniejsze. Ozdabiamy malując pędzlem odręcznie lub używając szablonów do malowania. Nie potrzeba tutaj specjalnych zdolności plastycznych wystarczy mieć wizję wykorzystania szablonu malarskiego, ponieważ możemy użyć motyw w całości lub tylko jego część. Ciekawy efekt przyniesie kilkukrotne odbicie szablonu z lekkim przesunięciem każdej kopii lub łączenie motywów z kilku wzorników. Do tego typu eksperymentów twórczych polecamy szczególnie szablony do sitodruku zawierające cieniutkie linie oraz filigranowe detale. Niejednokrotnie malowanie na ubraniach przywraca możliwość ich noszenia. Zakryjemy w ten sposób uporczywą plamę lub przebarwienia powstałe podczas prania. Ozdabiać możemy nie tylko typową odzież, ale również i obuwie. Modne obecnie trampki produkowane z bawełny są idealnym polem do popisu dla twórców małych i dużych.

 

Malowanie tkanin farbami akrylowymi   


Malowanie tkanin jest banalnie proste. Przy odrobinie uzdolnień plastycznych wystarczy pędzelek i malowanie ręczne. Stworzymy w ten sposób niepowtarzalne torby na zakupy, oryginalne poduszki dekoracyjne lub fikuśne trampki. Super pomysł to użycie do twórczości naszych dłoni, które pokryjemy farbą i odciśniemy na jeansach lub bluzie. Równie ciekawe będą wyglądały nieregularne plamy farby przypominające pochlapanie. Jeśli mają być określonej wielkości i w miejscach przez nas wybranych sugerujemy wykonać najprostszy szablon z tektury. Wykorzystując do naszej twórczości odzież używaną możemy proces dekorowania rozpocząć od razu, natomiast nowe nieużywane rzeczy wymagają wstępnego przeprania w wodzie bez detergentu. Jest to tzw. dekatyzacja zapewniająca lepszą wchłanialność farby, tym samym lepsze krycie. Malując obraz mamy do dyspozycji dobrze naciągnięte płótno na blejtramie. W przypadku odzieży np. koszulek T-shirt polecamy użycie specjalnych podkładek, którymi lekko rozciągniemy i usztywnimy dekorowany obszar. Nie bez znaczenia są również ich właściwości absorbujące nadmiar farby, który mógłby zabrudzić drugą warstwę koszulki.

 

Jak zrobić farbę do tkanin


Farbę do tkanin zrobimy w bardzo prosty sposób dodając medium do tkanin do farby akrylowej w dowolnym kolorze. Do tego celu polecamy farby akrylowe Decoart hobby lub farby akrylowe uniwersalne. Na palecie do farb pędzelkiem połączymy medium z farbą i możemy rozpoczynać proces dekorowania. Paleta malarska ma 10 przegródek na farby, umożliwiając stworzenie dowolnego koloru. Tak przygotowana farba wymaga utrwalenia żelazkiem ustawionym na temperaturę 150°C.
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu