Strona główna » BLOG

BLOG

Wyszukaj artykuł korzystając z naszej wyszukiwarki

Skrzaty z betonu jak zrobić

Skrzaty z betonu jak zrobić

Skrzaty stojące 

Krasnale ogrodowe zwane również skrzatami,  to popularne akcenty zielonej przestrzeni ogrodu. Ogrodowe skrzaty pełnią nie tylko funkcję dekoracyjną, ale również wprowadzają odrobinę baśniowej magii, dla wielu symbolizują szczęście i bogactwo. Standardowo wykonywane są z różnych materiałów jak drewno, ceramika, gips, najczęściej jednak z tworzywa sztucznego . Z uwagi na warunki atmosferyczne figurki plastikowe co jakiś czas wymagają kłopotliwego odnawiania lub wymiany na nowe. Proponujemy własnoręczne wykonanie skrzatów  stojących z najtrwalszego materiału, jakim jest niewątpliwie beton. Mimo iż cały rok spędzi „pod chmurką”, nie będzie wymagał zabiegów konserwatorskich. W zależności od wielkości naszego ogrodu skrzaty stojące zrobimy w odpowiednim rozmiarze, żeby nie zdominowały przestrzeni. Podstawowym materiałem twórczym będzie beton do modelowania. Wykonanie pojedynczej figurki skrzata stojącego zajmie 90 – 120 minut.  
Przeczytaj całość

Jak zrobić betonowe ozdoby do ogrodu

Jak zrobić betonowe ozdoby do ogrodu

Betonowe figurki do ogrodu 

Wiosenne porządki w ogrodzie na pewno pokazały miejsca, które możemy dodatkowo ozdobić. Pierwsza myśl, jaka przychodzi do głowy to figurki ogrodowe. W zależności od wielkości miejsca mogą być małe lub całkiem spore. Duży wybór figurek można znaleźć w sklepach ogrodniczych, marketach oraz Internecie. Wykonane są przeważnie z tworzywa sztucznego rzadziej z materiałów naturalnych. Zakup oczywiście sprawia radość, ale większą satysfakcję przyniesie własnoręczne wykonanie figurki z betonu oraz jej późniejsza dekoracja. Wykorzystamy formy do odlewania z lateksu o grubych, ale elastycznych ściankach.  Napełnimy je betonem kreatywnym do odlewów lub betonem dekoracyjnym 5in1. Przygotowanie masy betonowej oraz zalanie formy jest banalnie proste i zajmie ok. pół godziny …
Przeczytaj całość

Suszone kwiaty w ramce DIY

Suszone kwiaty w ramce DIY

Suszone kwiaty w ramce  

Nawet utrzymane w minimalistycznym tonie upiększą każde wnętrze. Żywe kwiaty wyglądają i pachną pięknie, ale tylko przez krótki czas. Potem z reguły trafiają do śmietnika. Jeśli jednak je zasuszymy i odpowiednio wyeksponujemy, otrzymają drugie życie. Koncepcji na wykonanie suszonych kwiatów w ramce jest cale mnóstwo. Atrakcyjnie wyglądające suszone kwiaty w ramce z naszej propozycji, będą proste w realizacji, z czasem wykonania ok. godziny oraz pozwolą wykazać się inwencją twórczą. Drewniana ramka na dzien babci i dziadka z suszonym kwiatkami to także doskonały pomysł na własnoręcznie wykonany prezent przez dzieci.
Przeczytaj całość

Ozdoby komunijne na stół

Ozdoby komunijne na stół

Jak samemu zrobić dekoracje komunijne 

Nic nie sprawia większej satysfakcji niż to, co stworzymy własnoręcznie. Dekoracje komunijne diy dają nieskończone pole do popisu dla twórczych osób. Pomysłów na pewno nie zabraknie, a wykonać je można z bogatej gamy materiałów dekoracyjnych.  Poniżej przedstawimy oryginalne, wykonane z gipsu o wyjątkowych walorach zdobniczych.  Do ich stworzenia potrzebny będzie gips, forma i pigment do gipsu oraz jakieś pół godziny. Będą to płaskie odlewy, które wykorzystać można jako zawieszki do butelek oraz formy przestrzenne, które oprócz funkcji dekoracyjnej, mogą być niezwykłymi obciążnikami obrusu.
Przeczytaj całość

Proste dekoracje wielkanocne

Proste dekoracje wielkanocne

Szybkie ozdoby wielkanocne

Brakuje czasu albo nie masz pomysłu na dekoracje świąteczne w tym roku ? Podpowiemy jak w bardzo prosty sposób, można je zrobić. Wykorzystamy nową formę odlewniczą z motywami wielkanocno-wiosennymi. Zawiera postacie zajączków wielkanocnych, jajek, kwiatka oraz fragment plastra miodu z pszczółką. Wszystkie elementy są płaskie i mają otworek, przez który przeciągniesz sznurek ozdobny skręcany do zawieszenia na ścianie, oknie lub przyniesionej ze spaceru gałązce. Takie szybkie ozdoby wielkanocne z powodzeniem mogą wykonać dzieci, uwalniając swoją fantazję podczas malowania odlewów. To również dobry pomysł na dekoracje wiosenne w przedszkolu, które bez trudu wykonają małe rączki.  
Przeczytaj całość

Jak zrobić ozdoby wielkanocne

Jak zrobić ozdoby wielkanocne

Jak ozdobić jajko wielkanocne

Trudno ozdobić stół wielkanocny nie wykorzystując jajek. Tradycyjnie  modne są pisanki, czyli jajka posiadające desenie wykonane woskiem i gotowane z dodatkiem barwnika. Niektóre są tak piękne, że aż szkoda rozbijać skorupkę. Zachęcamy z wykorzystania jajek, które nie nadają się do jedzenia, za to będą efektownym dodatkiem stroiku wielkanocnego. Mamy na myśli jajka styropianowe lub plastikowe, wielkością zbliżone do kurzych, malowane bez użycia pędzla. Ebru, czyli marmurkowanie to fantastyczny sposób ozdabiania wielu powierzchni, tworzący niezwykły efekt w bardzo krótkim czasie. Zobacz jak ozdobić jajko wielkanocne tą prostą metodą, która nie sprawi problemu nawet dzieciom.
Przeczytaj całość

Jak zrobić nadruk na koszulce

Jak zrobić nadruk na koszulce

Jak zrobić nadruk na koszulce bez papieru transferowego

Koszulki z nadrukiem nigdy nie wyjdą z mody. Dostępne są praktycznie w każdym sklepie z odzieżą. Z reguły zawierają obrazek i napis. Koszulki z nadrukiem męskie mogą być stylowo utrzymane w jednym kolorze lub młodzieżowo wielobarwne. Coraz większą popularnością cieszy się własnoręczne ozdabianie koszulek T-shirt. Wykorzystywane są różne metody, mniej lub bardziej pracochłonne. Sposób z przeniesieniem motywu za pomocą papieru transferowego jest  nieco kłopotliwy i wymaga drukarki oraz kilku prób przed właściwym ozdabianiem. Więc jak zrobić nadruk na koszulce bez papieru transferowego ? Mamy bardzo prosty sposób z wykorzystaniem szablonów do sitodruku dostępnych w naszym sklepie.  Efektowne ozdobienie zwykłej bawełnianej koszulki zajmie około pół godziny, może nawet mniej …
Przeczytaj całość

Jak zrobić dekoracje wielkanocne

Jak zrobić dekoracje wielkanocne

Wielkanocne dekoracje diy

Mają być niesztampowe, ciekawie wyglądające, sposób wykonania możliwie prosty, tak żeby się zbytnio nie namęczyć, a najlepiej jakby to zrobiły dzieci. Mamy pomysł właśnie na takie nieskomplikowane w realizacji dekoracje wielkanocne, które mogą być również dekoracjami wiosennymi i ozdabiać mieszkanie, zanim nie pojawi się pomysł na letnie upiększenie. Czas wykonania ok. 60 minut do podzielenia na dwa lub cztery etapy. W twórczości może brać udział, integrując się bardziej, cała rodzina. Jest to również bardzo dobry pomysł na rozwijanie kreatywności u małych dzieci, gdyż wspólnie z wychowawcami będą mogły stworzyć dekoracje wiosenne w przedszkolu.
Przeczytaj całość

Bomby kwietne - DIY

Bomby kwietne - DIY

Ratujmy pszczoły

Od dłuższego czasu obserwujemy wymieranie pszczół. Dzieje się tak, ponieważ brakuje miejsc, w których mogą znaleźć pokarm oraz spokojnie żyć i się rozmnażać. Jest to bardzo niepokojące, gdyż bez pszczół, motyli oraz innych fruwających zapylaczy życie na Ziemi będzie mogło trwać jedynie 4 lata. Coraz więcej osób i firm stara się ten trend odwrócić. Podejmowane są różnorakie działania, ale mające jeden cel — zwiększenie ilości roślin miododajnych uwielbianych przez pszczoły i motyle. Do tej akcji włączyła się również firma Rayher oferując kule siewne do własnoręcznego wykonania, które będą przyczynkiem do powstawania łąk kwietnych.
Przeczytaj całość

Ozdoby wielkanocne zrób to sam

Ozdoby wielkanocne zrób to sam

Zając wielkanocny zrób to sam

Poczesne miejsce wśród dekoracji wielkanocnych zajmuje zajączek wielkanocny, który ma bardzo pozytywną symbolikę. Jest zwiastunem nadchodzącej wiosny oraz atrybutem płodności i wiosennego odrodzenia. W sklepach z dekoracjami świątecznymi znajdziemy bogatą ofertę zajączków wielkanocnych wykonanych z papieru, tkanin, drewna lub plastiku. Mamy trochę inny pomysł na dekorację stołu wielkanocnego lub stroiku świątecznego. Do tego będzie potrzebny zając wielkanocny zrób to sam wykonany z betonu i pokryty w całości szlagmetalem. Złoty czy srebrny zdecydujemy podczas komponowania wystroju świątecznego. Doskonale będzie się prezentował na świątecznym stole w pojedynkę lub w efektownym stroiku świątecznym, który samodzielnie zaaranżujemy. Całość, bez schnięcia odlewu, zajmie ok. 40 minut …
Przeczytaj całość

Odlew dłoni - jak zrobić

Odlew dłoni - jak zrobić

Jak zrobić odlew gipsowy dłoni    

Wypełnienie masą gipsową formy z gotowymi motywami  to żadna trudność. Podobnie jest z tworzeniem odlewów 3D w formach odlewniczych z lateksu. Wlewamy rozrobiony gips z wodą, odczekujemy i wyciągamy gotowy odlew. Jednak w miarę upływu czasu i zdobywania doświadczeń apetyt rośnie na niestandardowe projekty. Pojawia się pytanie, jak zrobić odlew gipsowy dłoni, najlepiej kilku i dodatkowo jeszcze splecionych, może nawet dwóch osób.  Zadanie wydaje się tak trudne do wykonania, że już na starcie zniechęca. Jednak taki pomysł wcale nie trudno zrealizować, o czym się przekonacie już na następnej stronie. Wystarczy nam zestaw do wykonania odlewu splecionych dłoni znajdujący się w ofercie sklepu Kreatywny Świat. Na samodzielne wykonanie formy wystarczy zaledwie 15 minut …
Przeczytaj całość

Ozdoby wielkanocne DIY

Ozdoby wielkanocne DIY

Wielkanocne ozdoby   

Wielkanoc to najstarsze i bardzo ważne święto chrześcijańskie. Staramy się, aby w tym czasie nasze mieszkanie i stół były ładnie przystrojone. Standardowo dekoracje wielkanocne składają się z jajek oraz figurek zajączków i baranków. Często zakup ozdób wielkanocnych kojarzy się oczekiwaniem w kolejach i stresem. Spróbuj choć raz wykonać je własnoręcznie. Podpowiemy jak w prosty sposób, zrobisz ciekawe ozdoby wielkanocne. Pozwolą wykazać się kreatywnością oraz będą niepowtarzalne i wykonane z materiału rzadko wykorzystywanego do tego celu.
Przeczytaj całość

Papier czerpany – jak zrobić

Papier czerpany – jak zrobić

Czerpany papier

Jeśli lubisz robić efektowne kartki świąteczne z życzeniami lub wyjątkowe zaproszenia komunijne, a twoje prace powinna cechować indywidualność i niepowtarzalność, wykonaj własnoręcznie niezwykłą bazę do takiej twórczości. Chodzi o papier czerpany o nierównej powierzchni, często poszarpanych brzegach zawierający w swoim składzie oprócz pulpy celulozowej, także nasiona lub susz kwiatowy. Taki papier artystyczny może również roztaczać woń kawy, lawendy lub innego wybranego przez ciebie zapachu. Sposób wykonania czerpanego papieru jest niezwykle prosty i pozwala wykazać się kreatywnością oraz daje dużo satysfakcji.  Sprawdź instrukcję jak to zrobić …

Przeczytaj całość

Stemple do betonu

Stemple do betonu

Stemple do betonu — jak używać

Tworząc odlewy z betonu kreatywnego, zastanawiamy się, w jaki sposób można jeszcze je uatrakcyjnić. W pierwszej kolejności na myśl przychodzi malowanie farbami do betonu lub oklejanie płatkami szlagmetalu. Proponujemy coś zgoła innego, a mianowicie wykonanie na powierzchni naszego betonowego projektu niezwykle trwałej dekoracji, bo tworzonej wraz z nim. Wykorzystamy dostępne w sklepie DIY Kreatywny Świat stemple do betonu, a właściwie stempelki, bo mają niewielkie wymiary. Mimo tego są doskonale widoczne i zawsze wywołują pozytywne odczucia.
Przeczytaj całość

DIY własnoręczny prezent

DIY własnoręczny prezent

Serce z gipsu

Okazji do wręczania prezentów w ciągu roku na pewno nie zabraknie, wobec tego proponujemy własnoręczne wykonanie uniwersalnego podarunku. Wyraź swoje uczucia odlewem gipsowym w kształcie serca. To powszechnie uznawany symbol, zawierający pozytywny przekaz miłości przyjaźni lub wdzięczności. Gumowym stemplem odciśnij w nim motyw lub napis związany z okazją. Stempel kauczukowy może mieć kształt uśmiechniętej buźki lub napis with love albo dziękuję.
 Kolor serduszka też będzie miał znacznie np. różowy na Dzień Matki, pomarańczowy na Dzień Babci i Dziadka, a ogniście czerwony dla zakochanych na Walentynki. Jednobarwny odlew uzyskasz, mieszając gips odlewniczy z pigmentem do farb, który jest dostępny w kilkunastu kolorach. Tak niezwykły prezent wykonasz w bardzo prosty sposób, potrzebując na to jedynie pół godziny …
Przeczytaj całość

Wypalanie w drewnie

Wypalanie w drewnie

Pirografia

Lub bardziej poetycko wypalanie ogniem, to bardzo wciągające  hobby, uczące cierpliwości i wymagające dokładności oraz precyzji. Pozwala realizować pasje artystyczne, nie nadwyrężając jednocześnie domowego budżetu. Dobry jakościowo pirograf kupimy już za niecałe 100 zł. W zupełności wystarczy do rozpoczęcia przygody  z wypalaniem wzorów.  Ozdabiać będziemy drewno, sklejkę, korek lub skórę. Po osiągnięciu wprawy możemy przenieść wzór również na gruby papier. Jeśli technika przypadnie nam do gustu, zapewne pokusimy się o  urządzenie profesjonalne, dające większe możliwości, lecz niestety zdecydowanie droższe.
Przeczytaj całość

Jak zrobić krasnala świątecznego

Jak zrobić krasnala świątecznego

Krasnal świąteczny


Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy staramy się upiększyć nasze mieszkanie, stwarzając tym samym niezwykłą atmosferę. Do tego celu najczęściej wykorzystujemy materiały w kolorach czerwonym, zielonym i złotym. Proponujemy niestandardową ozdobę świąteczną, dającą przyjemne, nastrojowe światło, odpowiednie dla tego czasu. Krasnal będzie mógł ozdabiać meble, stół i pozostać z nami nieco dłużej. Wykonanie zajmie ok. pół godziny i jest tak proste, że mogą to zrobić również dzieci …
Przeczytaj całość

Stroik świąteczny

Stroik świąteczny
 

Dekoracje świąteczne zrób to sam   


W bardzo prosty sposób o wyjątkowych walorach dekoracyjnych.  Duży efektowny wieniec ze sklejki, który można ozdobić na wiele sposobów. Wykorzystać go możemy wielokrotnie, zmieniając co roku jego wygląd. Za każdym razem będzie podkreślał wyjątkowość świąt Bożego Narodzenia i cieszył oczy domowników, jaki zaproszonych gości.
 
Przeczytaj całość

Jak zrobić karmnik dla ptaków

Jak zrobić karmnik dla ptaków


 

Jak zrobić karmnik  

Zima już niedługo, zwierzętom coraz trudniej zdobyć pożywienie, bez którego trudno przeżyć. Pomóż ptakom przetrwać do wiosny, robiąc dla nich niewielki karmnik. Mamy w ofercie zestaw umożliwiający jego szybkie wykonanie.
Namów dzieci do pomocy …
Przeczytaj całość

Jesienne dekoracje - zrób własnoręcznie

Jesienne dekoracje - zrób własnoręcznie
 

Jesienne dekoracje na parapet

Czas jesieni to feeria barw jak żółcienie, czerwienie, aż po emanujące spokojem brązy. Kolory te możemy wykorzystać podczas tworzenia jesiennych dekoracji na parapet.
Po niedzielnym spacerze przyniesiemy trochę żołędzi, jarzębinę i barwne liście, które wykorzystamy do zrobienia jesiennych dekoracji domu. Będą doskonałym uzupełnieniem dyń styropianowych pomalowanych farbami metalicznymi. Stworzą ciepłą atmosferę w domu oraz miły akcent dla oka. Wykonanie nie sprawi kłopotu nawet dzieciom, a zajmie nieco ponad 2 godziny. Jesienne dekoracje czas zacząć ...
Przeczytaj całość

Misa dekoracyjna – efekt granitu

Misa dekoracyjna – efekt granitu


 

Ozdobne misy, szczególnie wykonane z nietypowych materiałów zawsze przyciągają wzrok.

Do takich należy niezwykła  masa plastyczna samoutwardzalna o nazwie Granoplast.
Ma wygląd ciężkiego granitu, ale pozwala się dowolnie kształtować.
To właśnie z niej wykonamy naszą efektowną misę. Całość zajmie ok. 30 minut (bez schnięcia projektu).
Przeczytaj całość

Ozdoby wielkanocne

Ozdoby wielkanocne

 


Jak zrobić dekoracje wielkanocne ?

Potrzebne na szybko wielkanocne dekoracje ? Sprawdź co wyczarujesz w ciągu pół godziny ze styropianowych jajek, pasty strukturalnej i kilku innych dodatków. Nawet dzieci nie będą miały z tym problemu …

 
Przeczytaj całość

Ozdoby z betonu jak zrobić ?

Ozdoby z betonu jak zrobić ?


Formy do odlewów betonowych   

wykonane z solidnego plastiku pozwalają tworzyć nie tylko płaskie odlewy, ale również przestrzenne. Dopasowane rozmiarami formy, możemy włożyć jedną w drugą, zachowując wolną przestrzeń do zalania betonem kreatywnym. W ten sposób  otrzymamy niezwykłą bazę na świąteczny stroik…
Przeczytaj całość

Farba luminescencyjna

Farba luminescencyjna


Farba fosforyzująca do efektów specjalnych na wielu powierzchniach.

Pokryj cienką warstwą farby  motywy gwiazdek, księżyca, które będą świecić w nocy lub nadaj niesamowitości przebraniom na Halloween. Niesamowity efekt, bardzo prosta aplikacja.
Przeczytaj całość

Dotpaiting - kamień dekoracyjny

Dotpaiting - kamień dekoracyjny

 

Kropkowanie  - czym pomalować kamień dekoracyjny gipsowy ?

Malowanie kropkami to bardzo efektowna i jednocześnie relaksująca metoda zdobienia wielu powierzchni. W tym tutorialu znajdzie zastosowanie do dekoracji własnoręcznie wykonanego kamienia ozdobnego. Podstawowym tworzywem będzie gips modelarski, którym zalejemy formę silikonową do odlewów. Sprawdź jakie to proste …
Przeczytaj całość

Jak zrobić pompony ?

Jak zrobić pompony ?

 

 

Jak zrobić pompony z włóczki ?

Najprościej wykorzystując przyrząd do pomponów umożliwiający ich wykonanie w 3 popularnych średnicach. Sposób jest bardzo prosty. Pompon powstanie w ciągu 5 minut, a potrzebne będą wełna i nożyczki. Zobacz jakie to proste.

 
Przeczytaj całość

Jak zrobić makramę na doniczkę - zestaw DIY

Jak zrobić makramę na doniczkę - zestaw DIY


Makrama na doniczkę - DIY

Sztuka wiązania sznurków, niby z pozoru prosta wymaga jednak wiedzy i doświadczenia. Dodatkowo musimy dokładnie wiedzieć jakiej grubości i w jakiej ilości będzie nam potrzebny sznurek bawełniany oraz skąd wziąć niezbędne akcesoria jak drewniane koraliki, kijek i in. Nie mamy też pewności, czy ta technika, mimo iż jest niezwykle dekoracyjna, będzie nam odpowiadała. Najprostszym rozwiązaniem jest zestaw DIY, który zawiera wszystko co niezbędne do wykonania makramy, w której możemy umieścić doniczki lub wazon szklany.
Przeczytaj całość

Formy do odlewów gipsowych 3d

Formy do odlewów gipsowych 3d

Spróbuj swoich sił w kreatywnym hobby, jakim jest niewątpliwie tworzenie odlewów gipsowych.
Dostępne w naszym sklepie formy do odlewów 3 d zaspokoją różne gusta. Na początek zabawy wystarczy tylko zalać je masą gipsową i poczekać aż wyschnie…
Przeczytaj całość
Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu