Strona główna » BLOG » Jak zrobić dekoracje wielkanocne
Dla jednostek budżetowych oraz samorządowych oferujemy możliwość zakupu z odroczonym terminem płatności FV do 14. dni.
 

 

Jak zrobić dekoracje wielkanocne

Autor: Zespół

Wielkanoc dekoracje zrób to sam   

Pomysł, o którym piszemy to cztery króliczki wielkanocne wykonane z kulek drewnianych o średnicach od 15 do 40 mm. Wykorzystamy kule naturalne przewiercone, gdyż łatwiej będzie je łączyć za pomocą sznurka. Wykonanie węzła i przeciągnięcie przez dość spory otwór nie sprawi kłopotu nawet maluchom.
Cechą szczególną naszych króliczków wielkanocnych są fantazyjne uszy zrobione ze sztucznej skóry. To element rzucający się w oczy w pierwszej kolejności, gdyż skóra ekologiczna jest w intensywnych kolorach metalicznych srebrnym i złotym.


Jak zrobić króliczki wielkanocne – w trzech prostych krokach


Krok 1
Pędzlem nałóż klej do tkanin na połowę arkusza sztucznej skóry i następnie złóż go na pół, dobrze dociskając.

Krok 2
Króliczek siedzący z kulek naturalnych wymaga jednie połączenia dwóch kul za pomocą kleju uniwersalnego, który szybko wysycha.
Króliczek wiszący
Zwiąż ze sobą dwa końce sznurka ozdobnego i przytwierdź węzeł wewnątrz otworu większej kuli za pomocą kleju uniwersalnego. Następnie nawlecz na sznurek mniejszą kulę.
Surowe kulki na króliczki wielkanocne kolorowe pomalujemy farbami akrylowymi lub kredowymi w wybranych kolorach. Pozostawimy do wyschnięcia na ok. 20 minut.

Krok 3
Posługując się wzorem z ulotki wytnij ze skóry ekologicznej uszy króliczków. Klejem do tkanin zamocuj uszy w górnych otworach kulek drewnianych. Na koniec klejem uniwersalnym przymocuj białe (lub kolorowe) pompony z tyłu większych kul.

Całość jak widać, jest nieskomplikowana. Możliwe, a nawet pożądane są zmiany kolorów, wielkości kulek czy materiału użytego na uszy. Choć, prawdę mówiąc, z tymi błyszczącymi uszami króliczki wyglądają fantastycznie. Znacznie lepiej niż na zdjęciu.


Do wykonania króliczków wielkanocnych potrzebujesz:  

Dodatkowo będą potrzebne:

  • sznurek dekoracyjny
  • nożyczki
  • ołówek
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii BLOG
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu