Strona główna » SZABLONY
Dla jednostek budżetowych oraz samorządowych oferujemy możliwość zakupu z odroczonym terminem płatności FV do 14. dni.
 

 

SZABLONY

SZABLONY

Wzorniki do malowania

Szablony do malowania to bardzo proste w użyciu akcesoria do tworzenia powtarzalnego wzoru na różnych powierzchniach. Wzorniki wykonywane są z różnych materiałów od grubego papieru poprzez elastyczny plastik do twardego metalu - głównie mosiądzu. Nadają się do wielokrotnego użycia i najczęściej można stosować je zarówno po prawej, jak i lewej stronie. Wyjątek w naszej ofercie stanowią szablony do sitodruku, które są jednostronne. Do wypełnienia szablonów nadają się farby szablonowe, farby akrylowe lub farby do tkanin, a także masy strukturalne np. pastę efekt betonu. Podczas działań dekoracyjnych możemy wykorzystać cały motyw znajdujący się na szablonie lub tylko jego część. Znakomite efekty artystyczne uzyskał Andy Warhol, odbijając ten sam wzór z szablonu z użyciem farb różnego koloru. Inną grupą wzorników są szablony pudełek, które w prosty sposób pozwolą stworzyć różnej wielkości niebanalne opakowania na prezenty. Metalowe szablony do embossingu umożliwiają uzyskanie fascynującego motywu trójwymiarowego na papierze lub folii metalowej do wytłaczania. Wypełnione pastą dekoracyjną dają urokliwe akcenty wykorzystywane w technice decoupage lub scrapbookingu.


Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko promocje

Szablony malarskie na ścianę

Szablony w błyskawiczny sposób pozwalają tworzyć wyjątkowe kompozycje zdobień i przełamać monotonię ścian.Nie musisz mieć zdolności artystycznych, wystarczy odrobina fantazji i nasze wzorniki. Szablony malarskie na ścianę wymagają mocowania taśmą malarską lub specjalnym klejem tymczasowym, który będzie skuteczny przez ok. 20 minut. Ten czas w zupełności wystarczy na przeniesienie motywu na dekorowaną powierzchnię. Dodatkowym atutem kleju tymczasowego jest uszczelnienie połączenia ściany z szablonem i ograniczenie możliwości przedostania się tam farby. Do odwzorowania szablonów malarskich na ścianę proponujemy wykorzystać pędzel szablonowy lub gąbkę malarską. Tymi narzędziami wykonamy również cieniowanie motywu, nakładając więcej lub dokładniej farbę przy krawędziach, a mniej ku jego środkowi. Szablony malarskie pozwalają na efektowne aranżacje, nie narażając jednocześnie budżetu. Ozdobienie ścian własnego pokoiku możemy z powodzeniem powierzyć dzieciom. Sprawi im to wyjątkową przyjemność. Szablony malarskie na ścianę produkcji DecoArt posiadają znaczniki w postaci niewielkich krzyżyków ułatwiających zachowanie równych odstępów między poszczególnymi motywami oraz utrzymania linii, jeśli chcemy odbić je wielokrotnie.

 

Szablony do malowania mebli

Szablony do mebli są z reguły nieco mniejsze niż wzory do malowania ścian. Motywy przenosimy w podobny sposób jak przy dużych szablonach na ścianę. Niewątpliwym ułatwieniem jest możliwość pracowania na powierzchni poziomej z mniejszym zagrożeniem przedostania się farby pod motyw. Szablony do malowania mebli mocowane są w taki sam sposób jak ścienne, czyli taśmą malarską lub klejem do szablonów. Do odbijania wzoru wykorzystamy okrągły pędzelek do szablonów lub pedzel gabkowy. Z naszych doświadczeń wynika, że pędzelkiem szablonowym z naturalnego włosia uzyskamy lepsze krycie farby niż gąbką do malowania. Uderzając - tapując z odpowiednią siłą możemy uzyskać efekt cieniowania. Szablony do malowania mebli wypełnimy nie tylko farbą akrylową, ale również pastą dekoracyjną lub pastą strukturalną oraz ostatnio modną pastą z efektem betonu. Wszystkie doskonale będą się trzymały powierzchni mebli, zapewniając długotrwały efekt dekoracyjny. Po użyciu past dekoracyjnych szablon należy dokładnie umyć w wodzie, żeby nie dopuścić do ich zaschnięcia. Nawet niewielki szablon, odpowiednio naniesiony robi stylistyczne cuda, pozwalając tchnąć nowe życie w stary mebel. Jeśli do tego na powierzchni naszej starej komody pojawi się farba kredowa do mebli - podziw gości murowany.

 

Szablony do malowania na szkle

Szablony do szkła oraz ceramiki powinny być bardzo elastyczne i najlepiej samoprzylepne.Ułatwi to odwzorowanie na powierzchniach obłych jak wazony miski kubki. Dodatkowo powinny łatwo się zdejmować, bez uszkodzenia namalowanego motywu. Właśnie takie znajdują się w sklepie online kreatywnyswiat.pl. W zależności od potrzeb, niewielkie z reguły motywy, wypełnimy farbami akrylowymi, farbą tablicową lub pastą strukturalną. Po użyciu sugerujemy oczyścić je w wodzie z dodatkiem specjalnego detergentu, który  usuwa farbę, nie uszkadzając jednocześnie warstewki kleju pokrywającego dolną część szablonu do malowania na szkle.

 

Jak zrobić szablon malarski

Sprawa jest bardzo prosta, jeśli tylko dysponujemy maszynką Sizzix lub podobną i wykrojnikami do papieru. Po użyciu wykrojnika na papierze lub folii pozostaje puste miejsce z jego motywem, który wykorzystamy jako szablon. Wykonany w grubym papierze lub folii może być wykorzystany wielokrotnie. Motywy niektórych wykrojników umożliwiają ich wycięcie na pasku papieru, tworząc gotowy długi szablon ze wzorami w równych odległościach. Unikniemy w ten sposób kłopotliwego, wielokrotnego odbijania motywu z pojedynczego wzornika. Wykrojniki do papieru mają jeszcze jedną zaletę nie do przecenienia – wycinają idealnie bez postrzępienia brzegów, co może przytrafić się podczas użycia nawet najostrzejszych nożyczek.

 

Szablony malarskie dla dzieci

Umożliwiają najmłodszym udekorowanie własnej koszulki lub bluzy w bardzo prosty sposób. Rozbudzają kreatywność oraz dają dzieciom ogromną satysfakcję z własnoręcznie wykonanego dzieła. Niezwykle pozytywny wpływ na wzmacnianie więzów rodzinnych ma wspólna twórczość dzieci z rodzicami. Poprzez zabawę w dekorowanie rozwijamy wspólne zainteresowania angażujące wszystkich członków rodziny. W sklepie Kreatywny Świat znajduje się wiele szablonów malarskich dla dzieci, a właściwie zawierających motywy dziecięce. Kotek, żabka, owieczka to szablony malarskie dla dziewczynek. Do umieszczenia zarówno na odzieży, jak i torebkach oraz innych dziewczęcych akcesoriach. Drapieżny rekin, prehistoryczny dinozaur czy kosmita to wzory lubiane przez chłopców i często odbijane na T-shirtach lub bluzach. Do malowania przy szablonach malarskich dla dzieci używamy farb akrylowych, które są bezpieczne i łatwo zmywalne z dziecięcych dłoni.

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu