Strona główna » SCRAPBOOKING » Akcesoria do scrapbookingu » Stemple silikonowe / Pieczątki
Dla jednostek budżetowych oraz samorządowych oferujemy możliwość zakupu z odroczonym terminem płatności FV do 30. dni.

 

Stemple silikonowe / Pieczątki

Stemple silikonowe


Stemple wykonane z elastycznej żywicy silikonowej to jedno z najpopularniejszych narzędzi w scrapbookingu. Bogactwo wzorów sprawia, że mogą być wykorzystane do zdobienia na wiele sposobów. Podstawową metodą jest odciskanie motywu potraktowanego tuszem pigmentowym na powierzchni kartki okolicznościowej, przywieszki do prezentu lub innych przedmiotów. W ten prosty sposób można osiągnąć ciekawe efekty dekoracyjne, nadając projektowi indywidualnego charakteru. Przezroczystość stempli silikonowych pozwala na precyzyjny wybór miejsca jego odciśnięcia. W celu usztywnienia i zapewnienia możliwości równomiernego odciskania pełnego wzoru wymagają czasowego zamocowania na twardej podstawie. Bardzo dobre rozwiązanie to bloczki akrylowe do stempli, które są również transparentne.
 

Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko promocje

Silikonowe stemple


Stemple dostępne w sklepie plastycznym Kreatywny Świat nie wymagają użycia kleju do mocowania na bloczkach, ponieważ ich warstwa spodnia jest samoprzylepna. Embossing na gorąco to efektowna technika polegająca na uzyskaniu efektu 3D za pomocą pudru do embossingu. Tutaj również będą przydatne stemple silikonowe do odbicia wzoru na dekorowanej powierzchni. Zamiast w tuszu stemple zamoczymy w kleju do embossingu zapewniając doskonałą przyczepność pudrowi do hot embossingu. Inną techniką w której możemy wykorzystać stemple silikonowe jest pirografia. Odciśnięty wzór stempelka na powierzchni drewnianej lub skórze wypalimy używając odpowiedniej końcówki wypalarki. Dzięki stemplom możemy również tworzyć ozdobne szlaczki powielając masowo ten sam motyw.
Stemple silikonowe do scrapbookingu są bardzo trwałe i mogą być używane wielokrotnie, wymagają jedynie właściwego sposobu przechowywania i dokładnego oczyszczenia po użyciu. Do tego celu doskonale się nadają chusteczki nawilżane do rąk.Pieczątki


Pieczątki wykonane z twardej gumy można używać wielokrotnie. Różna wielkość jak i bogactwo motywów powoduje, że wykorzystamy je w wielu technikach dekoracyjnych. Podstawowym działem  jest scrapbooking, gdzie odciśnięte pieczęcie zmieniają wygląd kartki z życzeniami lub tagu. Pieczątki  często są niedoceniane i uważane za zbyt sztampowe i mało kreatywne, a wystarczy nawet ten sam motyw pokryty różnymi kolorami tuszu do stempli nanieść na zwykłą kartkę papieru, żeby uzyskać fascynujący efekt. Pieczątki z reguły nie wymagają mocowania na bloczku, gdyż maja własny uchwyt wykonany najczęściej z drewna. Pieczątki stemple, szczególnie te z dużymi wzorami, mogą być wykorzystane do dekorowania odzieży oraz tekstyliów. W prosty sposób uzyskamy niezwykły efekt i nie są również potrzebne szczególne uzdolnienia artystyczne. Wystarczy nanieść na motyw farbę do malowania ubrań i odcisnąć na koszulce T-shirt, obrusie lub abażurze do lampy. Czynność tę możemy powtórzyć wielokrotnie czyniąc nasz projekt zbliżony do twórczości Andy Warhola.
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu