Strona główna » FORMY DO ODLEWÓW » Formy do świec
Dla jednostek budżetowych oraz samorządowych oferujemy możliwość zakupu z odroczonym terminem płatności FV do 30. dni.

 

Formy do świec

Formy na świece

Odporne na działanie temperatur do 120°C, wyposażone w knot oraz szpilkę do jego podtrzymywania  podczas napełniania formy. Idealnie przezroczyste umożliwiają kontrolę podczas wlewania roztopionego wosku, szczególnie jeśli używamy go w kilku kolorach. Obserwując układanie się warstw poszczególnych kolorów w formach na świece odpowiednio je pochylamy i tym samym otrzymujemy zamierzony efekt. Wzbogacając wosk o różne aromaty, wykonamy w formach odlewniczych świece zapachowe doskonałe jako prezenty na każdą okazję. Robienie świec w formach na świece na początku wydaje się skomplikowane, jednak po kilku próbach zaczyna być banalnie proste i można skupić się na stronie artystycznej naszego pomysłu.

Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Producent
Tylko promocje

Formy do odlewu świec

Przeznaczone są zarówno dla hobbystów — rękodzielników jak i profesjonalnych artystów tworzących galanterię z wosku. Formy do świec mogą być używane wielokrotnie. W większości form do odlewu świec, zamiast wosku możemy użyć betonu kreatywnego. Stworzymy wówczas świeczniki na tealight w surowym stylu skandynawskim, których nie znajdziemy w żadnym sklepie. Na wyjęcie odlewu z formy trzeba będzie poczekać od 3 do 7 dni, jednak uzyskany efekt sprawi satysfakcję nawet najbardziej wybrednym twórcom.


Świece DIY

Nasze woskowe odlewy możemy dodatkowo uatrakcyjnić, tworząc wklęsłe wzory na całej powierzchni lub w tylko wybranych miejscach. Do tego celu użyjemy wyciętych motywów z grubej tektury lub pianki, które przymocujemy wewnątrz form do odlewu świec. Oklejając płatkami szlagmetalu lub używając farby metalicznej, nadamy im blasku. Powstałe wklęsłości możemy wypełnić również mozaiką lustrzaną lub kamykami  mozaiki szklanej Soft Glas dodając elegancji naszemu projektowi.


Foremki do świec

Niewielkie foremki do świec, głównie przeznaczone do świec żelowych, to również wdzięczny instrument do tworzenia dekorów z masy plastycznej dla dzieci. Wykonane małymi rączkami kwiatki czy motylki ozdobią ściany przedszkola lub szkoły.


Formy do świec woskowych

Nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Po każdym użyciu  wystarczy dokładnie je oczyścić gąbką zanurzoną w wodzie z mydłem i wysuszyć. Należy również pamiętać, że są produkty wykonane z plastiku, a więc mimo swojej grubości niebyt odporne na udary. Obchodźmy się z nimi ostrożnie, a wystarczą na wiele lat.
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu