Strona główna » FORMY DO ODLEWÓW » Formy do odlewów gipsowych 3D
Dla jednostek budżetowych oraz samorządowych oferujemy możliwość zakupu z odroczonym terminem płatności FV do 14. dni.
 

 

Formy do odlewów gipsowych 3D

Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Producent
Tylko promocje

Formy do gipsu 3D 


Formy do gipsu 3D z trwałego lateksu umożliwiają wykonanie odlewów przestrzennych. Figurki z gipsu modelarskiego i odlewniczego wykorzystamy do ozdobienia domu. Odlane z betonu kreatywnego będą bardziej uniwersalne, gdyż cechują się dużą odpornością na działanie pogody i możemy ozdobić nimi również balkon lub ogród. Formy do odlewów gipsowych 3D dostępne są w wielu kształtach i wielkościach. Dużą popularnością cieszą się formy przestrzenne, z których wykonamy nieduże, wielkości 10-20 cm figurki ogrodowe jak krasnal, ptak lub szyszki i dlatego systematycznie zwiększamy ich ofertę.
W dolnej części formy do gipsu 3D są wyposażone w okrągłą stopkę, na której będzie stał odlew. Z reguły posiadają także wiele detali niewidocznych od zewnątrz i dopiero po wyjęciu gotowego odlewu możemy je dostrzec i w pełni docenić ich atrakcyjność.
Duży otwór  do napełniania ułatwia nalewanie masy betonowej lub gipsowej. Na obwodzie stopki form do odlewów gipsowych przestrzennych znajduje się wcięcie służące do zamocowania uchwytu ułatwiającego wypoziomowanie i wygodne napełnianie. Przy użyciu gipsu nie ma potrzeby olejenia wnętrza formy, natomiast jest to wskazane, jeśli użyjemy betonu dekoracyjnego.

 

Formy do figur gipsowych


Formy do figur ogrodowych są trwałe i mogą być używane wielokrotnie, jednak wymagają dokładnego oczyszczania po każdym użyciu oraz przesypania talkiem lub zwykłą skrobią (mąką ziemniaczaną). Formy  wykonane z grubego lateksu cechuje elastyczność, co znacznie ułatwia wyjmowanie odlewu. Przed jego usunięciem wystarczy formę do figur gipsowych ponaciskać dłonią na całej powierzchni, powodując tym samym oderwanie od niego zaschniętej masy gipsowej lub betonowej. Wykonywanie odlewów przestrzennych, a następnie ich ozdabianie to kreatywnie spędzony czas dla całej rodziny.
Betonowe figury ogrodowe wykonane w formach do odlewów gipsowych 3d pomalujemy farbami pogodo odpornymi Patio Paint, natomiast gipsowe figurki dekoracyjne ozdabiające mieszkanie możemy okleić płatkami szlagmetalu lub potraktować farbami akrylowymi.
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu