Strona główna » FORMY DO ODLEWÓW » Formy do betonu
Dla jednostek budżetowych oraz samorządowych oferujemy możliwość zakupu z odroczonym terminem płatności FV do 30. dni.

 

Formy do betonu

Formy do odlewów betonowych

Wykonane z grubej, ale elastycznej gumy umożliwiają tworzenie niewielkich odlewów z przeznaczeniem do biżuterii ręcznie robionej. Sztyft, w który są wyposażone, pozostawia w odlewie otwór do przeciągnięcia kółka jubilerskiego lub łańcuszka. Biżuteria z betonu jest aktualnie trendy i dlatego formy do odlewów betonowych to absolutny must have każdego twórcy z tej specjalności. Używanie form do odlewów betonowych nie sprawia żadnego problemu, wystarczy wlać masę betonową i po wypoziomowaniu pozostawić do wyschnięcia. W przypadku betonu kreatywnego do biżuterii jest to kwestia kilku godzin. Odlewy betonowe o wymiarach 5-10 cm, z których powstaną kolczyki lub wisiorki do naszyjnika, są lekkie, gdyż po wyschnięciu ważą ok. 10 g i mają efektownie wyglądającą powierzchnię. Formy do odlewów betonowych oferowane przez sklep Kreatywny Świat są dostępne w wielu kształtach.

Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Producent
Tylko promocje

Formy plastikowe do betonu

Oferowane przez firmę Rayher pozwalają tworzyć nie tylko płaskie odlewy, ale również przestrzenne. To bardzo rozbudowany program form do betonu, które mimo różnic w kształtach pasują do siebie.  Wkładając jedną formę do betonu w drugą i wypełniając przestrzeń między nimi betonem kreatywnym, otrzymujemy nietuzinkowy odlew z możliwością wykorzystania pustego środka. Może to być kwadratowy świecznik dekoracyjny z kolistym miejscem na świece, okrągła szkatułka na biżuterię lub duża gwiazda wielości 28 cm do bożonarodzeniowego stroiku świątecznego. Z form do betonu zrobimy nie tylko wyjątkowe ozdoby do domu, ale również przedmioty użyteczne jak uchwyty ozdobne do szuflad lub wieszaków. Elementem mocującym gałkę do mebli  będzie zwykła śruba, której łeb zatopimy w mokrym jeszcze betonie. Formy do betonu wykonane z przezroczystego plastiku umożliwiają wykrycie pęcherzyków powietrza, które mogłyby tworzyć niepożądane ubytki w odlewie. W celu ich eliminacji należy popukać w formę, aż do całkowitego jej wypełnienia masą betonową.


Formy do betonu zwierzęta

Wykonane z solidnego lateksu pozwalają stworzyć figury ogrodowe w postaci ptaka siedzącego, jednorożca, kaczuszki. Odlewy powstałe w formach do betonu zwierzęta  uatrakcyjnią wygląd naszej działki lub balkonu. Dużo satysfakcji przyniesie ich własnoręczne wykonanie oraz ozdobienie zgodnie ze swoim gustem. Jego stworzenie nie zajmie wiele czasu, (nie licząc czasu schnięcia), a nasze dzieło będzie wyjątkowe i niepowtarzalne.

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu