Strona główna » LALKARSTWO » Wypełnienia do maskotek
Dla jednostek budżetowych oraz samorządowych oferujemy możliwość zakupu z odroczonym terminem płatności FV do 14. dni.
 

 

Wypełnienia do maskotek

Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Producent
Tylko promocje

Wypełnienia do poduszek

dostępne w sklepie Kreatywny Świat wykonane są z poliestru. Bardzo puszyste, o czystej bieli, nie zawierają innych dodatków np. skrawków szmat. Dzięki wysokiej elastyczności, jaka cechuje wypełnienie do poduszek, nadanie odpowiedniego kształtu poduszce czy  maskotce nie stanowi problemu.  Mogą być prane w pralce w temperaturze do 95 °. Podczas prania oraz w czasie użytkowania nie zbrylają się i nie tracą kształtu Wypełnienia do poduszek wykonane są zgodnie z normą DIN EN 71-3 oraz spełniają kryteria standardu Öko-Tex Standard 100. Opakowania handlowe dostosowane do potrzeb klientów od 0,5 do 12 kg. Poduszki dekoracyjne o wymiarach 40x40 cm wymagają ok. 250-300 g wypełnienia do poduszek.
 

Czym wypchać maskotki  

zastanawiamy się planując nasze twórcze działania. Do tego celu możemy spróbować wykorzystać zwykła watę. Na początku jest miękka, ale później ulega zbryleniu i z tego powodu raczej nie nadaje do wypychania maskotek. Innym pomysłem może być wełna. Na problem trafimy już podczas wypychania - trudno nadać maskotce pożądany kształt. Jeśli jednak uda nam się to zrobić, to okaże się, że maskotka jest zbyt twarda jak na przytulankę. W dodatku po praniu straci swój kształt. Podobny problem będzie z użyciem ścinków materiału nawet z mięciutkiego polaru.
Odpowiedzią na pytanie, czym wypchać maskotki, jest wata poliestrowa. Idealnie sprężysta, nawet po długotrwałym obciążeniu wraca do swojego kształtu. Nie zbija się i nie wyłazi przez szwy. Utrzymanie w czystości tak wypełnionej maskotki nie stanowi problemu – watę poliestrową można prać nawet w pralce. Wysycha szybko i bez problemu przywrócimy jej przedpraniową formę. Jest hipoalergiczna, bezwonna i spełnia wymogi dla produktów w Standardzie 100 Öko-Tex. Do wypchania lalki wielkości 40 – 45 cm wystarczy ok. 200 g waty poliestrowej.
 

Granulat styropianowy

jest często wykorzystywany do jako wypełniacz do zabawek. Jednak musimy pamiętać, że kulki styropianowe nie są ze sobą połączone i trudno z nich formować pożądany kształt jaki powinna mieć zabawka. Bardziej sprawdzą się jako wypełnienie poduszek ozdobnych i siedzisk np. puf. Granulat styropianowy jest bardzo lekki w stosunku do objętości np. 300 g to aż 4,5 litra kulek styropianowych Wolny od zanieczyszczeń praktycznie bezwonny, powstaje w procesie produkcji styropianu – nie pochodzi z recyklingu. Ilości zastosowań granulatu styropianowego EPS trudno wymienić, bo oprócz wymienionych może być wykorzystany w budownictwie, ociepleniach ścian i stropów, zabezpieczania towaru w przesyłkach i szeregu innych.
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu