Strona główna » KLEJE / LAKIERY / MEDIA » Pasty strukturalne
Dla jednostek budżetowych oraz samorządowych oferujemy możliwość zakupu z odroczonym terminem płatności FV do 14. dni.
 

 

Pasty strukturalne

Pasta strukturalna do obrazów

Pasta tworzy na powierzchni blejtramu lub deski strukturę 3D, formowaną za pomocą odpowiednich narzędzi. Otwiera to przed artystą nowe możliwości twórcze w dziedzinie malarstwa akrylowego. Pastą strukturalną stworzymy kontury, pofałdowania powierzchni lub wypukłe wzory. W technice kolażu pastę strukturalną do obrazów wykorzystamy również do mocowania jego części składowych. Pastę drobnoziarnistą nakładamy szpachelką lub narzędziami do struktur, którymi wykonamy efektowne reliefy w kilku wariantach. Pasta strukturalna do obrazów nie powinna być nakładana warstwami grubszymi niż 1 cm, gdyż podczas schnięcia może popękać. Idealnie nadaje się do pracy z szablonami, zarówno w technice decoupage, jak i do ozdabiania mebli. Po wyschnięciu jest biała.


Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Producent
Tylko promocje

Pasty strukturalne do malowania


Gładkie lub zawierające w swoim składzie ziarenka kwarcu to media do struktur o wszechstronnym zastosowaniu. Najczęściej są wykorzystywane do tworzenia reliefów 3D na różnych powierzchniach. Obrazy strukturalne powstałe z użyciem past modelujących są pełne ekspresji o wyraźnie zróżnicowanych warstwowych efektach. Stworzyć je można nie tylko na blejtramie z płótnem lub tkaniną bawełnianą, ale również na szkle, metalu drewnie, gdyż pasty strukturalne trwale przylegają do wielu powierzchni.
Gotowe masy strukturalne znajdujące się w ofercie sklepu KreatywnySwiat.pl nie wymagają żadnych dodatkowych zabiegów przed użyciem. Na dekorowane powierzchnie pasty nałożymy szpachelką malarską, narzędziem do struktur lub pędzlem szczecinowym.
Niezależnie czy będą gładkie, drobno lub gruboziarniste wspaniale sprawdzą się jako wypełnienie szablonów wykorzystywanych do tworzenia efektów 3D na ścianach, lub meblach. Pasty strukturalne o specjalnym przeznaczeniu doskonale imitują śnieg lub futro zwierząt. Po wyschnięciu mogą być malowane akrylami.
Pasty strukturalne gładkie do malowania w dowolnym kolorze stworzymy również, mieszając zagęstnik z farbą akrylową.


Kolorowe pasty strukturalne


Pasty strukturalne o różnej grubości ziarna najczęściej są dostępne w kolorze białym.
Jeśli jednak potrzebujemy pasty w innym kolorze, wystarczy przed nakładaniem dodać potrzebną ilość pigmentu do farb i połączyć. Po dokładnym  wymieszaniu uzyskamy jednolity kolor. Jeśli pozostawimy widoczne miejscami ziarenka pigmentu, wówczas na naszym projekcie pojawią się efektowne smugi.
Połączenie past z barwnikiem w proszku nie wpłynie na ich konsystencję ani przyczepność.


 
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu