Strona główna » KLEJE / LAKIERY / MEDIA » Kleje / Taśmy klejące
Dla jednostek budżetowych oraz samorządowych oferujemy możliwość zakupu z odroczonym terminem płatności FV do 30. dni.

 

Kleje / Taśmy klejące

Klejenie

To łączenie materiałów za pomocą kleju, czyli substancji organicznej lub nieorganicznej mającej właściwości łączenia różnych materiałów. Obecnie klejenie to już nowoczesna technologia adhezji materiałów, które do niedawna można było jedynie spawać, zszywać lub nitować. Połączenia klejowe uzyskujemy na zimno, rozprowadzając szpatułką cienką warstwę kleju lub na gorąco wykorzystując pistolet i klej na gorąco.

Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko promocje

Kleje do styropianu

Dekorowanie figurek styropianowych wydaje się bardzo proste. Jednak musimy dokonać wyboru kleju, który połączy trwale np. tkaninę lub cekiny do naklejania ze styropianem nie rozpuszczając jednocześnie jego powierzchni. Szeroko stosowane kleje kontaktowe nie będą przydatne, a kleje szkolne nie zapewnią trwałego połączenia. W celu osiągnięcia satysfakcjonującego efektu polecamy dostępne w naszym sklepie kleje do styropianu występujące pod nazwą klej do styropianu i klej do mozaiki. Nie zawierają one w swoim składzie acetonu, który rozpuszcza powierzchnię deformując kształtki styropianowe. Łączą szybko, trwale i bez śladu.


Mocne kleje

Powodują trwałe połączenie dekorowanej powierzchni z naklejanymi elementami. W naszej ofercie praktycznie wszystkie kleje spełniają ten warunek. Wyjątkiem są  kleje o działaniu krótkotrwałym do mocowania wzorów lub trwałego łączenia tkanin. Mocne kleje zapewniają bardzo silne przyleganie zespalanych elementów wykonanych ze styropianu, papieru, tektury, szkła, drewna i wielu innych. Dokładne dane jak używać, co można kleić, znajdują się w opisach mocnych klejów na stronach poszczególnych produktów.


Kleje na gorąco, kleje topliwe

Kleje termotopliwe umożliwiają szybkie łączenie różnych powierzchni jak drewno z plastikiem, szkło z metalem i in. Kleje topliwe o niskiej temperaturze od 100° C rozpuszczania doskonale się sprawdzą do klejenia styropianu oraz podczas zajęć plastycznych dla dzieci. Kleje na gorąco to nie tylko łączenie, ale również fantastyczne dekoracje na wielu powierzchniach. Do tego celu służą kleje w sztyftach z brokatem lub barwione na odpowiedni kolor. Dekorowanie z wykorzystaniem pistoletów do klejenia na gorąco to bardzo prosta i pasjonująca czynność. Wystarczy włożyć laskę kleju do pistoletu, rozgrzać i zaczynamy przygodę
 

Kleje szybkowiążące

Stosujemy tam gdzie jest potrzebny błyskawiczny efekt połączenia. Z reguły zawierają aceton, który powoduje lekkie rozpuszczenie klejonych powierzchni zapewniając tym samy szybkie połączenie elementów. Wykorzystamy je podczas dekorowania powierzchni plastików, skóry, korka, filcu poliestrowego i Inn. Odporne na działanie wody, wysychają przezroczyście zapewniając niewidoczne połączenie.
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu