Dla jednostek budżetowych oraz samorządowych oferujemy możliwość zakupu z odroczonym terminem płatności FV do 14. dni.
 

 

Nity ozdobne 

Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko promocje

Nity do nitownicy

znane też jako nity oczkowe stanowią ciekawy element zdobniczy. Oprócz funkcji dekoracyjnej świetnie nadają się do trwałego łączenia płaskich elementów w scrapbookingu i nie tylko w tej technice. Dostępne są w różnych kształtach w wielu kolorach. Nity do nitownicy wykorzystać można m.in. przy tworzeniu kartek okolicznościowych, albumów, etykiet lub tagów. Metalowe wykończenie doda elegancji Twoim projektom.  Podobnie jak ćwieki wymagają przygotowania otworu przez który przełożymy szyjkę nitu i następnie ją zasklepimy.  
 

Jak nitować 

W celu zamontowania nitów dekoracyjnych musimy wykonać otwory we wszystkich łączonych elementach. Następnie przekładamy nit i zasklepiamy go używając narzędzia do nitowania, w które uderzamy młotkiem. W zależności od średnicy nóżki nitu wybieramy odpowiedniej wielkości końcówkę przyrządu. Tym samym narzędziem wcześniej wykonamy potrzebne otwory. W celu ochrony powierzchni biurka lub stołu, na którym pracujemy niezbędna będzie mata do nitowania. Innym sposobem mocowania nitów jest użycie popularnej nitownicy Crop-a-Dile. Oprócz zaciśnięcia nitu wykonamy nią również otwory potrzebne do jego przełożenia. Zaletą tego narzędzia jest możliwość ustawienia odległości od krawędzi kartki lub innego projektu i wykonania wielu otworów bez konieczności używania linijki i ołówka. Połączenia nitowe są trwałe, ale trzeba również pamiętać, że w przypadku rozłączania połączone elementy mogą ulec uszkodzeniu.

 
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu