Strona główna » MOZAIKA » Mozaika ceramiczna

Mozaika ceramiczna

Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Producent
Tylko promocje

Mozaiki ceramiczne

o wymiarach 5x5 mm to prawdopodobnie najmniejsze kamyki mozaiki na świecie wykonane z ceramiki szkliwionej (glazurowanej). Można z nich tworzyć fascynujące dekoracje lub obrazy na ścianach, podłodze i blejtramach. Nadają się do ozdabiania przedmiotów codziennego użytku jak ramy luster, ramki do zdjęć, szkatułki, tace i in. Doskonale wypełnią antyalergiczne bazy metalowe pokryte białym brązem (breloki, wisiorki, bransoletki, pierścionki) znajdujące się w naszej ofercie. Do mocowania mozaiki ceramicznej polecamy klej do mozaiki lub klej uniwersalny. Przestrzenie między kamykami wypełnić fugą do mozaiki. Po wyschnięciu wypolerować bawełnianą szmatką.
 

Mozaika obrazek

ma bardzo długą historię sięgającą starożytności. Takimi obrazkami z mozaiki ozdabiano ściany, podłogi i baseny bogaczy. Najstarsze ze znanych to mozaika bizantyjska i mozaika grecka  Wykonywane były z kamieni otoczaków, potłuczonego szkła, kafli ceramicznych łączonych zaprawą. Oczywiście dzisiaj nie będziemy tworzyć z takich materiałów, a jedynie zainspirujemy się ich formą. Na początku najważniejszy będzie pomysł, który naszkicujemy na ozdabianej powierzchni. Sugerujemy wybrać prosty motyw z niewielką ilością szczegółów. W miarę nabywania doświadczenia wzory mogą być bardziej skomplikowane.
Do wykonania dzieła posłuży mozaika ceramiczna o bardzo małych kamykach umożliwiających precyzyjne oddanie nawet niewielkich motywów. Rolę zaprawy murarskiej przejmie klej do mozaiki, którym trwale przymocujemy poszczególne kamyki do podłoża, tworząc wielobarwny obrazek z mozaiki. Między tesserami zachowamy niewielkie odstępy do wypełnienia fugą do mozaiki. Mozaikowy obrazek układany własnoręcznie to fascynujące zajęcie dostarczające dużo satysfakcji każdemu twórcy. Przy odrobinie wprawy zaczniemy tworzyć mozaiki obrazki na blatach stołów, biurkach, nadając im indywidualnego charakteru, a może pokusimy się również o sprzedaż naszych dzieł na platformie Allegro lub Pakamera.
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu