Strona główna » MOZAIKA » Mozaika akrylowa
Dla jednostek budżetowych oraz samorządowych oferujemy możliwość zakupu z odroczonym terminem płatności FV do 30. dni.

 

Mozaika akrylowa

Mozaika akrylowa 1x1 cm

wykonana z wysokiej jakości plastiku pozwala wyczarować prawdziwe dzieła sztuki. Dostępna w wielu wspaniałych kolorach jako przezroczysta, brokatowa, metaliczna lub marmurkowa. Nadaje się na różne powierzchnie m.in. papier, metal, drewno, szkło, styropian, papier mache. Ozdabiać możemy np. ramki do zdjęć, pudełka, lampy, tacę, stolik lub wykonać efektowną biżuterię. Przezroczyste i brokatowe kostki mozaiki akrylowej doskonale nadają się na powierzchnie podświetlane za pomocą diod LED znajdujących się również w naszej ofercie. Mozaika akrylowa nie ma ostrych krawędzi, można ją ciąć nożyczkami. Samodzielnie może być używana przez dzieci pow. 8 lat. Do mocowania polecamy klej do mozaiki wysychający przezroczyście. Przestrzenie między kostkami wypełnimy fugą do mozaiki, którą można barwić na dowolny kolor mieszając z farbami akrylowymi. Opakowanie zawiera 50 g mozaiki akrylowej (ok. 205 sztuk) i wystarcza na pokrycie powierzchni 17x17 cm. Twarde, plastikowe pudełko po mozaice akrylowej przyda się do przechowywania różnych drobiazgów.


Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Producent
Tylko promocje

Samoprzylepne mozaiki   

plastikowe są niezwykle proste i szybkie w ozdabianiu. Po zdjęciu folii zabezpieczającej klej wystarczy kamyk przyłożyć do wybranego miejsca i lekko docisnąć. Dekorowana powierzchnia musi być sucha, czysta i niezatłuszczona.  Ciekawie będzie się prezentowała w połączeniu z mozaiką lustrzaną na blacie stołu, wazonie, czy abażurze. Wspaniale wygląda podświetlona od spodu diodami LED.  Taki efekt uzyskamy oklejając idealnie przezroczyste kule akrylowe o wielu średnicach, dostępne w naszym sklepie. Drobinki brokatu znajdujące się wewnątrz kamyków samoprzylepnej mozaiki powodują wielobarwne refleksy dodające uroku dekorowanym przedmiotom. Samoprzylepne mozaiki zawierające brokat lub przezroczyste nie wymagają fugowania.
 

Układanie mozaiki

nie jest zajęciem trudnym, ani wymagającym specjalnych zdolności plastycznych. Wystarczy umiejętność dobierania kształtu i kolorów. Wszystkie dostępne w naszym sklepie mozaiki można ze sobą łączyć. Układanie mozaik na płaskich powierzchniach, jak stolik ogrodowy lub drewniana taca rozpoczynamy od wyboru kamyków o możliwie jednakowej grubości wykorzystując różne rodzaje mozaiki np. mozaikę akrylową i mozaikę lustrzaną. Ułatwi to uzyskanie równej powierzchni na całym projekcie. Po narysowaniu wzoru na dekorowanym przedmiocie układamy kamyki „na sucho” bez kleju. W ten sposób zapewnimy sobie możliwość ewentualnej korekty w koncepcie. Jeśli wypadł zadowalająco, rozpoczynamy mocowanie na stałe używając kleju do mozaiki, który ma tą dobrą właściwość, że sprawdza się przy wszystkich rodzajach mozaik. Po całkowitym wyschnięciu min. 24 godz. przeprowadzamy spoinowanie. Ostatni etap układania mozaiki to usunięcie fugi z kamieni, tak żeby tylko pozostała w przestrzeniach między nimi i polerowanie suchą szmatką bawełnianą.
 

Mozaika samoprzylepna dla dzieci  

jest ciekawym materiałem twórczym do wykorzystania na całej powierzchni projektu lub tylko jako akcenty. Mozaika samoprzylepna nie wymaga kleju, a więc odpada możliwość ubrudzenia siebie oraz tworzonego projektu. Klej jest na tyle mocny, że pozwala na kilkakrotne naklejanie i zdejmowanie kostki, gdyby zmieniła się koncepcja jej umieszczenia. Kamyki nie mają ostrych krawędzi mogących skaleczyć małą rączkę, a do rozcinania mozaiki samoprzylepnej dla dzieci wystarczą zwykłe nożyczki. Mozaikę samoprzylepną wykorzystać można podczas zajęć plastycznych w szkołach ozdabiając m. in. kartki z życzeniami, figurki ze styropianu czy drewniane pudełka. Małe, efektowne, wielokolorowe kamyki dają dużo radości w trakcie tworzenia, a wytwory powstałe z ich użyciem są źródłem dziecięcej satysfakcji. Z uwagi na wielkość mozaiki samoprzylepnej dla dzieci wynoszącą 5x5 mm podczas pracy z uczniami klas 1-3 zalecamy stały nadzór nauczyciela.
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu