Filc igłowy

Filc igłowy

z naszego asortymentu to wełna merynosa australijskiego, która została poddana wstępnej obróbce maszynowej - igłowaniu. Włókna ulegają zagęszczeniu i powstaje wówczas delikatny materiał o zwartej strukturze określany jako filc igłowany lub wełna igłowana. Z uwagi na swoją zwiewność doskonale się sprawdzi w technice nunofilcowania wykonywanej na szyfonie lub innej eterycznej tkaninie. Bardzo łatwo go wfilcować w strukturę materiału lekko ugniatając poprzez gazę do filcowania.
 

Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Producent
Tylko promocje

Filc igłowy dostępny jest w arkuszu, z którego można wycinać wzory nożyczkami lub używając wykrojników i maszynki Sizzix. Miękki, puchaty nunofilc łatwo jest również odrywać ręcznie uzyskując nieregularne kształty. Wzory układamy bezpośrednio na tkaninie do filcowania tworząc własną kompozycję.
Filc igłowy zwany również prefilcem doskonale nadaje się do filcowania na sucho na styropianie.
Figurki ze styropianu pokrywamy płatem wełny igłowanej i mocujemy do powierzchni igłami do filcowania. Bardzo prosta metoda dekoracyjna, dająca przyjemny dla oczu efekt „puchatości powierzchni, polecana szczególnie w arteterapii  praktykowanej przez Warsztaty Terapii Zajęciowej.
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu