Strona główna » FLORYSTYKA » Druciki florystyczne

Druciki florystyczne

Druty florystyczne rodzaje


Druty florystyczne są niezbędnym dodatkiem, jeśli zamierzamy tworzyć kwiaty DIY lub wieńce adwentowe. Ogólnie druty florystyczne możemy podzielić w zależności od rodzaju materiału, z jakiego są wykonane oraz grubości i wytrzymałości. W naszej ofercie posiadamy druty ze stali, aluminium i miedzi. Wszystkie cechuje doskonała jakość, gdyż są markowane przez znaną niemiecką firmę Rayher. Dostępne w różnej kolorystyce, metodzie wykończenia powierzchni oraz sposobie konfekcjonowania, szpulka, patyk lub foliowy tab-bag.

 

Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Producent
Tylko promocje

Drut florystyczny — jak dobrać


Przed przystąpieniem do pracy musimy wybrać odpowiednią grubość drutu florystycznego. Głównym kryterium będzie rodzaj i wielkość tworzonego projektu. Inne będą druty florystyczne, które mają podtrzymywać główkę kwiatu, a inne do mocowania elementów dekoracyjnych jak gałązki świerku do obręczy florystycznych. Istotnym czynnikiem będzie również elastyczność drutu florystycznego. Nie zawsze wiąż się to tylko z jego grubością, a bardziej z rodzajem materiału, z którego jest wykonany. Najsztywniejszy jest drut florystyczny ze stali malowanej proszkowo lub owijany papierem. To idealny materiał na łodygi kwiatów ręcznie robionych. Drut aluminiowy miękki pozwala się dowolnie kształtować i może być użyty do tworzenia eleganckich ozdób i bukietów ślubnych. Drut florystyczny miedziany pokryty platerem lub farbą sprawdzi się podczas tworzenia wieńców o różnym kształcie i przeznaczeniu. Mocny, elastyczny doskonale połączy wszystkie elementy składowe popularnego wieńca na drzwi.
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu