Strona główna » BETON KREATYWNY / GIPS » Gips do odlewów

Gips do odlewów

Gips polimerowy


Gips polimerowy to fantastyczny materiał na odlewy, które po wyschnięciu będą miały wyjątkową twardość i odporność na udary. Doskonałe odwzorowanie nawet najdrobniejszych detali każdej z form odlewniczych oraz idealnie gładka powierzchnia powodują, że gips polimerowy jest popularny wśród wymagających rękodzielników. Do innych zalet można dodać idealną biel charakteryzującą odlewy z gipsu polimerowego oraz relatywnie krótki czas ich schnięcia. Cechy te sprawiają, że jest to pożądany surowiec do tworzenia ostatnio modnego lastryko.  

Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Producent
Tylko promocje

Jak rozrobić gips


Jest to bardzo prosta czynność, jednak mająca duży wpływ na jakość wykonanych odlewów. Do miseczki z wodą wsypujemy gips, zachowując najczęściej stosowane proporcje 1:2.5 (jedna część wody na dwie i pół części gipsu). Może to być również specjalny pojemnik do gipsu z gumy lub zwykła piłka gumowa przecięta na pół. Mieszamy, aż powstanie jednolita masa pozbawiona grudek. Na tę czynność mamy ok.10 minut, bo po tym czasie gips zaczyna wiązać. Pojemnik, w którym rozrabiamy gips, delikatnie opukujemy w celu usunięcia pęcherzyków powietrza powstałych podczas mieszania z wodą. Jeśli wlejemy masę gipsową zawierającą pęcherzyki powietrza, będzie to miało potencjalny wpływ na obniżenie klasy odlewów. Po wyschnięciu w miejscu pęcherzyka pojawi się nieestetyczna dziura, którą będziemy musieli załatać.


 

Bandaż gipsowy


Oprócz tradycyjnego przeznaczenia, czyli usztywniania złamanych kończyn jest wspaniałym tworzywem o wielu możliwościach. Ukształtować z niego możemy pagórki do dioram o najbardziej fantazyjnych pofałdowaniach. Pomalowane zieloną farbą akrylową ozdobione mchem na taśmie lub chrobotkiem jako krzakami będą wyglądały jak prawdziwe.
Formę przestrzenną np. misę dekoracyjną wykonamy, owijając bandażem gipsowym część balonika, który wcześniej nadmuchamy do określonej wielkości. Po wyschnięciu usuwamy balon i malujemy wnętrze farbą Extreme Sheen. Jej metaliczny połysk wspaniale będzie odbijał światło świeczki lub tealight-a znajdującego się w środku. Na niewielkim stożku styropianowym możemy uformować z bandaża gipsowego tułów figurki, następnie dodać sznurkowe nóżki i główkę z bawełny. Stworzony w ten sposób aniołek będzie ciekawą dekoracją okna. Gipsowy bandaż nie wymaga malowania, ponieważ po wyschnięciu jest biały.Gips dla dzieci


Gips dla dzieci to wdzięczne i bezpieczne tworzywo do ich kreatywnej działalności. Daje dużo przyjemności małym twórcom, gdyż można się troszkę upaćkać podczas rozrabiania masy gipsowej, a malowanie gotowych odlewów pozwala odkryć sztukę dobierania i mieszania kolorów farb akrylowych. Cierpliwości wymaga oczekiwanie na wyschnięcie odlewu, no i wreszcie satysfakcja z własnoręcznie wykonanego dzieła, które można podarować mamie, cioci lub ozdobić nim własny pokoik. Podczas działań twórczych rozwija się motoryka mała i zmysł estetyki. Wykonywanie i ozdabianie odlewów z gipsu to niedroga forma zajęć plastycznych dla dzieci w szkołach i przedszkolach.
 

Jaki gips do odlewów gipsowych


Po zakupie formy odlewniczej pierwsze odlewy wykonywane są najczęściej z masy odlewniczej do sporządzenia, której wykorzystywany jest ogólnie dostępny gips budowlany. Wkrótce dochodzimy jednak do wniosku, że odlewy gipsowe nie są takie, jakie byśmy chcieli i zaczynamy sprawdzać, czy są jakieś inne rodzaje gipsu. Zadajemy sobie pytanie, jaki gips do odlewów byłby twardy, doskonale oddawał wszystkie detale formy i dodatkowo jego powierzchnia byłaby gładka, umożliwiając tym samym pomalowanie farbami lub pokrycie lakierem. Proponujemy użycie dostępnych w naszym sklepie gipsów bardzo dobrej jakości sprzedawanych przez naszego partnera firmę Rayher na rynkach wielu państw. Jest to popularny gips odlewniczy Raysin 100 i doskonały gips modelarski Raysin 200. Konfekcjonowane są w opakowaniach 1 kg i 4 kg.

 

Gips modelarski do odlewów

 
W naszym sklepie nosi nazwę Raysin 200. Wyjątkowo drobnoziarnisty, pozbawiony zanieczyszczeń, doskonale oddaje nawet najdrobniejsze detale form odlewniczych. Te cechy powodują, że jest to gips do odlewów najwyższej jakości. Mieszany z wodą w proporcji 1:3,5 (woda/gips) wiąże po ok. 10 minutach, czas schnięcia ok. 30 min. Po wyschnięciu idealnie biały i wyjątkowo twardy. Odlewy charakteryzują się gładką powierzchnią, którą można malować lub lakierować. Używając lakieru potrójny połysk, otrzymamy fantastyczny efekt „zeszklenia” powierzchni, niezwykle interesująco wyglądający na niewielkich płaskorzeźbach typu kamea. Dodając pigmentu do farb, uzyskamy masę o jednolitym kolorze, z której możemy w formie odlewniczej 3D zrobić figurkę lub miski dekoracyjne wykorzystując do tego celu dwie półkule akrylowe o różnych średnicach.
 
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu