Strona główna » FILCOWANIE » Akcesoria do filcowania

Akcesoria do filcowania 

Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Producent
Tylko promocje

Akcesoria do filcowania na sucho

Techniki filcowania nie wymagają wielu narzędzi. Podczas filcowania na sucho wystarczą igły do filcowania dostępne w 3 grubościach używane w różnych fazach tworzenia oraz uchwyty do ich zamocowania i podkładki piankowe.
 

Igły do filcowania wełny - rodzaje i przeznaczenie  

  • igła do filcowania gruba - służy do formowania przedmiotu podczas wstępnego filcowania
  • igła do filcowania średnia – służy do zagęszczania czesanki, utwardzania przedmiotu i likwidowania dziur po igłowaniu wstępnym
  • igła do filcowania cienka – wygładza powierzchnie filcowanego projektu przedmiotu


Obsadka do filcowania

Podczas czynności wykończeniowych użyjemy obsadki do filcowania na 1 igłę, a do prac wstępnych lub prowadzonych na dużej powierzchni może to być obsadka do filcowania na na 3, 6 lub 7 igieł. Ergonomiczne, wykonane z drewna bukowego lub plastiku znakomicie leżą w dłoni, a sam proces tworzenia staje się przyjemnością.
Drewniane uchwyty do igieł są idealnie gładkie, przyjemne w dotyku, umożliwiają nawet wielogodzinną pracę. Obsadka do filcowania, wykonana z dobrej jakości plastiku posiada ruchomy pierścień, w którym znajdują się igły do filcowania, co ogranicza ryzyko skaleczenia się podczas filcowania na sucho
 

Akcesoria do filcowania na mokro

Podczas filcowania na mokro oprócz sprawnych dłoni, którymi będziemy spilśniać i nadawać kształt wełnie do filcowania przydatna będzie wyskalowana butelka plastikowa z roztworem bardzo wydajnego płynu Mega Fluid służącego do namaczania wełny. Zalecamy użycie tego preparatu zamiast mydła oliwnego, z uwagi na jego bardzo korzystne działanie na skórę dłoni. Oprócz przyjemności tworzenia, nasze dłonie również przejdą zabieg pielęgnacyjny, a to za sprawą pantenolu, który zawiera płyn do filcowania. Filcowanie na mokro ma również dobroczynny wpływ na nasze skołatane nerwy. Tworzenie w wilgotnym, ciepłym środowisku relaksuje, wycisza i działa odstresowująco.
 
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu